Eczacılardan öğrencilere ödül - Adana UlusAdana Ulus

13 Haziran 2021 - 23:26

Eczacılardan öğrencilere ödül

Son Güncelleme :

15 Mayıs 2013 - 12:12

eczaci_resimyarismasiAdana(Ulus)–Eczacı Odası tarafından “14 Mayıs Eczacılık Haftası” etkinlikleri kapsamında Adana’da lise öğrencileri arasında düzenlenen “Yaşamımızda Eczacı ve Eczanenin Önemi” konu resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Eczacı Odası Başkanı Ersun Özkan, bu yıl 2. yapılan liselerarası resim yarışmasını geleneksel hale getirmeyi amaçladıklarını belirterek, “İlaç, eczacı ve eczane günlük yaşamımızda olduğu kadar insanlık tarihinde sağlıklı yaşamın en önemli konusudur.  Adana Eczacı Odası olarak 14 Mayıs Eczacılık haftası ile ilgili olarak bilinç oluşturma ve gençlerin sanatsal çabalarını desteklemek amacıyla liselerarası bir resim yarışması düzenledik.” dedi.

Adana Eczacı Odası’nın “Yaşamımızda Eczacı ve Eczanenin Önemi”  konulu resim yarışmasında dereceye giren Çukurova Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi öğrencileri Emre Dağ, Kaan Dağtekin, İnan Özyıldız, Faruk Çelik, Mehmet Ali İlhan ile TOKİ Sarıçam Anadolu Lisesi öğrencisi Sena Özcan’a ödüllerini  Eczacı Odası Başkanı Ersun Özkan verdi. Özkan,  dereceye giren  resimleri kartpostal olarak kullanacaklarını da kaydetti.

takipçi satın al