Eczacıları Sıkıntılı Günler Bekliyor - Adana UlusAdana Ulus

14 Haziran 2021 - 16:21

Eczacıları Sıkıntılı Günler Bekliyor

Son Güncelleme :

18 Mayıs 2015 - 11:49

eczaci_balo_plaket (3)Adana Eczacı Odası Başkanı Ersun Özkan, meslektaşlarına “Daha Sıkıntılı Günler Yakın” uyarısında bulundu.

14 Mayıs Eczacılık Günü etkinlikleri kapsamında Hilton Otelinde düzenlenen “Eczacılık Balo”sunda meslekte 30 yılını dolduran eczacılara plaket verdi.

Adana Eczacı Odası Başkanı Ecz. Ersun Özkan, yaklaşık 1.5 ay sonra Sosyal Güvenlik Kurumu ile yaptıkları sözleşmenin biteceğini anımsatarak şöyle konuştu:

“Umuyorum ki TEB ve SGK arasında yaşam mücadelesi veren eczanelerimizi rahatlatacak bir İlaç Alım Protokolü imzalanır. Bu süreçte bizleri tartışmalı, daha sıkıntılı günler bekliyor. Bu yüzden daha çok birlikteliği, daha çok omuz omuza mücadele etmeye hazırlıklı olmamız gerekiyor” diye konuştu.yonca_lodi

“ECZACILIK ZOR VE ZAHMETLİ”

Eczacıların kendisinin yol arkadaşı olduğunu ifade eden TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı, AK Parti Adana Milletvekili Prof. Dr. Necdet Ünüvar, “Eczacılık mesleği zor ve zahmetli bir meslektir. Eczacıların pek çok problemi olduğunu biliyoruz. Sorunları konuştuk. Bazı problemleri çözmeğe çalıştık. Aramızda tatlı sert tartışmalar olsa da nihayetinde halkın sağlığı, kamu sağlığı adına bu tartışmaları yaptık. O tartışmalar neticesinde hayırlı çözümler üretmişizdir.” şeklinde konuştu.

“TEMEL ŞARTIMIZ HALK SAĞLIĞININ KORUNMASI”

Eczacılık mesleğinde 30 yılı doldurduğu için kendisini plaketle ödüllendiren ADEO Başkanı Ecz. Ersun Özkan’a şükranlarını sunduğunu söyleyen Türk Eczacılar Birliği(TEB) Başkanı Ecz. Erdoğan Çolak, “1984 yılından bu güne 30 yıl geçti. Ancak bu 30 yılın içerisinde bir nevi örgütlülüğün içerisine doğan bir insanım.  Adana Eczacı Odası Türkiye’deki eczacı odaları içerisinde geleceği belirleyen üst odalar sınıfına geldi. Sizlerden aldığımız güçle Adana da etkin olduk. Adana ve Türkiye kamuoyunda konuşulduk. Adana Eczacı Odası mesleğin geleceğini belirleyen bir eczacı odası oldu. Bizim temel şartımız halk sağlığının korunması mesleğimizin gelişimi olmuştur.” dedi.eczaci_30yil_plaket

PLAKETLER VERİLDİ

Eczacılık mesleğinde 30 yılını dolduran Türk Eczacılar Birliği Başkanı Ecz. Erdoğan Çolak’a plaketini TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı, AK Parti Adana Milletvekili Prof. Dr. Necdet Ünüvar verdi. Ecz. Ayben Kodal, Ecz. Zeynep Biçer, Ecz. Şaziye Özgören, Ecz. Aynur Yılder, Ecz. Mustafa Yanar, Ecz. Belma Kısacıkoğlu ve katkılarından dolayı Selçuk Ecza Deposu ve Güney Ecza Kooperatifi temsilcilerine plaketlerini ADEO Başkanı Ecz. Ersun Özkan verdi. Gece, ünlü sanatçı Yonca Lodi’nin seslendirdiği güzel parçalar eşliğinde sürdü.

Eczacı Balosu’na TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı, AK Parti Adana Milletvekili Prof. Dr. Necdet Ünüvar, Türk Eczacılar Birliği(TEB) Başkanı Ecz. Erdoğan Çolak, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, CHP Adana İl Başkanı Ecz. Burhanettin Bulut, İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Özer, Adana Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. H. Neslihan Önenli Mungan, Adana Diş Hekimleri Odası Başkanı Dt. Fatih Güler, Adana Veteriner Hekimler Odası Başkanı Nihat Köse, Makine Mühendisleri Odası Adana Şube Başkanı Hüseyin Atıcı, TMMOB İKK Sekreteri Hasan Emir Kavi, eczacılar ile ecza kooperatifi temsilcileri katıldı.

 

takipçi satın al