Hotivi

EĞİTİM SEMİNERİNDE BULUŞTULAR - Adana UlusAdana Ulus

1 Ağustos 2021 - 00:50

EĞİTİM SEMİNERİNDE BULUŞTULAR

EĞİTİM SEMİNERİNDE BULUŞTULAR
Son Güncelleme :

26 Eylül 2016 - 18:56

Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği(DABB) ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, birlik üyeleri için düzenlenen ‘Mevzuat Bilgilendirme’ seminerinde, birliğin yaptığı hizmet ve faaliyetleri anlattı.
Antalya’nın Manavgat İlçesi’ndeki Lykia World Links Golf Oteli’nde düzenlenen 3 günlük seminerde, Türkiye Belediyeler Birliği Destek Hizmetleri Müdürü H. İbrahim Azak, ‘Kamu İhale Mevzuatına Giriş’, Türkiye Belediyeler Birliği Şehir Plancısı Ayşe Ünal ise ‘İmar Hukuku’ konusunda, katılımcıları bilgilendirdi.
Kamu ihale mevzuatını anlatan H. İbrahim Azak, 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu kapsamı, temel ilkeleri, istisnaları ile ihalelere katılamayacak olanlar hakkında geniş bilgi verdi. Şehir Plancısı Ayşe Ünal da, “İmar mevzuatı ve belediye ilişkisi ile merkezi yönetimin görev ve yetkileri, belediye ve mücavir alan sınırlarının belirlenmesi, sınır ihtilafları, belediyelerin imara ilişkin görev ve yetkileri, belediye meclisi ve encümenin imara ilişkin karar alma süreçleri, yargıya taşınan imara ilişkin meclis ve encümen kararlarının uygulanabilirliği” konusu hakkında bilgi vererek, katılımcıların sorularını yanıtladı.cukurova_egitim_dabb (1)
“VERİMLİ BİR SEMİNER OLDU”
Başkan Soner Çetin, eğitim seminerinin başarılı bir şekilde gerçekleştiğini belirterek, “Seminerimiz, hem bilgilendirme, hem de üyelerimizin birlik beraberliği anlamında olumlu geçti. Eğitimi gerçekleştiren uzmanlarımıza ve katılımcılarımıza teşekkür ediyorum. Birliğimizin bu tür faaliyetleri, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da aynı kararlılıkla devam edecek.” diye konuştu.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
takipçi satın al