Hotivi

Elvan Ebiç'ten Kağıttan Köprü Romanı - Adana UlusAdana Ulus

20 Haziran 2021 - 21:57

Elvan Ebiç’ten Kağıttan Köprü Romanı

Son Güncelleme :

11 Ağustos 2013 - 14:51

elvanebincAdanalı yazar Elvan Ebinç’in 3 yıl önce araştırmaya, 2 yıl önce de yazmaya başladığı Kağıttan Köprüler isimli romanı edebiyatseverlerle buluştu. Adanalı yazar Elvan Ebinç, Doğu’yla Batı arasında geçen, mistik bir papirüsün izinde unutulmaz bir aşk ve dramı konu aldığı romanıyla okuru derinden etkiliyor.

Ölüm, aşk, entrika, ihanet ve aile bağları üzerine Doğu’nun tatlı tılsımıyla örülmüş olan bu roman, Türk Edebiyatının yeni bir ses kazandığını müjdeliyor. Kağıttan Köprüler ustalıkla kaleme alınmış tam bir kurgu ve karakter şöleni.

DERİN EMEK ÜRÜNÜ

Derin bir mistizim, polisiyle romanları aratmayacak denli nefes kesen bir kurgu, yürek burkan bir aile dramı ve duygularınızı kamçılayacak, masum ama tehlikeli bir aşk masalı…

1 yıllık ön hazırlık sürecinin ardından roman yazmanın sistematiğini kafasında çözdüğü anda romanı akıcı bir şekilde oluşturduğunu söyleyen Elvan Ebinç, yazmanın kendisi için bir yaşam biçimi olduğunu söyledi. Kağıttan Köprüler’i yazarken romanda geçen konuların film şeridi gibi gözünün önünden geçtiğini ve her anını hissettiğini kaydeden Ebinç, karakterlerin içine nüfuz etmeye başladığı andan itibaren romanın parmaklarından döküldüğünü ifade etti.

takipçi satın al