Hotivi

Emek ve Barış Şenliği - Adana UlusAdana Ulus

23 Haziran 2021 - 12:24

Emek ve Barış Şenliği

Son Güncelleme :

30 Ağustos 2013 - 1:02

göksel_aliagaAliağa Emek ve Barış Şenliği 30 Ağustos Zafer Bayramı, Cuma akşamı çifte coşku ile başlayacak. 30 Ağustos Zafer Bayramı coşkusunu arttırmak amacıyla şenlik açılış törenini iptal eden ve 30 Ağustos Kutlaması kapsamındaki Fener Alayının daha coşkulu kutlanmasını planlayan Aliağa Belediyesi tüm hazırlıklarını tamamladı. Akşam ise Pop Müziğin kraliçesi Göksel ve Halk Müziğinin genç sesi Seda Bingöl konserlerinde sevenlerine unutulmaz gece yaşatacak. Aliağa Belediye başkanı Ömer Turgut Oğuz, 3 gün sürecek şenlik coşkusuna Aliağa ve İzmir halkını davet etti.

 

ŞENLİK PROGRAMI DEĞİŞTİ

23. Aliağa Emek ve Barış Şenliği, 30 Ağustos Cuma akşamı saat 20.35’de Demokrasi Meydanı’nda “Fener Alayı” ile “Emek ve Barış Yürüyüşü” ile başlayacak. Saat: 20.15’den itibaren meydanda toplanacak vatandaşlar, 20.35’den itibaren yürüyüşe geçecek. Demokrasi Meydanı’nda başlayacak Fener alayı ve Halk yürüyüşü, Hükümet Caddesi, Atatürk Caddesi, İstiklal Caddesi güzergâhını takip ederek Demokrasi Meydanı’nda tamamlanacak.

 

FENER ALAYI VE YÜRÜYÜŞÜ DAVET

Tüm Aliağalılar Fener Alayı ve Halk Yürüyüşüne katılmaya davet eden Aliağa Belediye Başkanı Ömer Turgut Oğuz, “Cumhuriyetimizi kurup, bugünlere getiren, Başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm Cumhuriyet şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyoruz. Onların aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyoruz. 30 Ağustos’u, Büyük Zafer’i coşkuyla kutlamak için tüm vatandaşlarımı Türk Bayraklarıyla birlikte 30 Ağustos akşamı saat 20.15’de Demokrasi Meydanı’nda buluşmaya davet ediyorum” dedi.

Aliağa belediyesi tarafından düzenlenen 23. Aliağa Emek ve Barış Şenliği 30 Ağustos akşamı 20.35’de Fener Alayı- Emek ve Barış Yürüyüşüyle başlayacak. Yürüyüş öncesinde saat 19.30’da Zeytinlipark’ta Resim sergilerinin açılışı yapılacak. Hamidiye Kurt, Hüseyin Erdağ Atölyesi, Nalan Oğuz Öztürk ve Neriman Egeli’nin yağlıboya resim sergileri başkan Ömer Turgut Oğuz tarafından ziyarete açılacak.

 

GÖKSEL COŞTURACAK

Aliağalılar, Şenliğin ilk akşamı iki konserle coşacak. Halk Müziğinin genç sesi Seda Bingöl saat 21.00’de Aliağa Cumhuriyet Meydanı’nda sevenleriyle buluşacak. Saat 22.00’de ise Pop müziğin kraliçesi Göksel Cumhuriyet Meydanında birbirinden unutulmaz şarkılarını seslendirecek. Konserler, “elma şekeri” lakabıyla tanınan sempatik sunucu Berna Ergin’in sunumuyla gerçekleşecek.

takipçi satın al