Enerjisa’dan Altyapı Yatırım Atağı - Adana UlusAdana Ulus

13 Haziran 2021 - 14:34

Enerjisa’dan Altyapı Yatırım Atağı

Enerjisa’dan Altyapı Yatırım Atağı
Son Güncelleme :

11 Eylül 2015 - 14:31

Adana ve çevresinde uzun süredir elektrik kesintileri yaşanıyor. Bazı bölgelerde peş peşe gece-gündüz yaşanan elektrik kesintilerinin alt yapı eksikliği ve trafoların yetersizliğinden kaynaklandığı ifade edildi. Elektrik kesintilerine yönelik şikayetler de had safhaya ulaştı. Bu kesintiler üzerine Enerjisa’dan açıklama geldi.

Toroslar EDAŞ, yerel paydaşları ve şebekenin ihtiyaçlarını dikkate alarak yaptığı yatırımlarına Adana’da da hız verdiğini açıkladı. Kozan ve Seyhan ilçelerinde sürdürülen 4 farklı proje ile ilgili şu bilgiler verildi:

Seyhan Metal Sanayi Sitesi AG ve YG Elektrik Tesisi İşi: Proje kapsamında metal sanayi sitesinin havai hatlarının tamamı yeraltına alınıyor. Ayrıca Sanayi Sitesi içinde ekonomik ömrünü tamamlayan trafo merkezleri yenileniyor. 923 adet aydınlatma direğinin tesis edileceği proje, Ekim ayı içinde bitirilecek.

enerjisa_yeralti_altyapiBu altyapı çalışması sayesinde Metal Sanayi Sitesi’ndeki havai şebekeden ve ekonomik ömrü tamamlanmış teçhizatlardan kaynaklanan arızaların ve gerilim düşümü problemlerinin önüne geçilecek. Ayrıca yeni tesis edilecek olan aydınlatma sistemi ile can ve mülk güvenliğinin sağlanmasına ciddi bir katkı sunulmuş olacak.

SDM 17 Ring Tesisi. Son yıllarda çok katlı yapılaşmanın hızlı bir şekilde arttığı Seyhan İlçesi, Gürselpaşa Mahallesi’nde artan enerji taleplerini kesintisiz bir şekilde karşılayabilmek amacıyla 17 dağıtım merkezi kurulacak. Bu çalışmayla Kuzey Adana TM ile Yeni Şehitlik Trafo Merkezleri arasındaki bağlantı tamamlanmış olacak.

Gürselpaşa, Huzurevleri, 2000 Evler, Belediye Evleri mahallerini kapsayan bu proje sayesinde,1 Adet DM ve 8 Adet Trafo binası modernize edilecek. Proje, Eylül sonu itibari ile tamamlanacak.

Çarşı Merkez Dönüşüm Projesi Seyhan ilçesi Reşatbey, Cemalpaşa ve Kurtuluş mahallelerini kapsayan proje kapsamında 60 trafo binasının inşaat izolasyonları yenilenecek ve elektriksel malzemelerin modernizasyonu yapılacak. 3 Mart’ta başlatılan proje Kasım ayı itibariyle tamamlanmış olacak. Projenin tamamlanmasıyla birlikte şebekenin enerji arzının sürekliliği artacak, operasyonel birimlerin can ve mal güvenliğini tehlikeye sokabilecek teçhizatlar da yenilenmiş olacak.

Kozan İlçesi Turgut Özal Bulvarı TR7-TR38 arası yeraltına alınması: Kozan İlçesi’nin iki ana besleme noktası arasındaki havai yeraltı kablolu olacak şekilde 22.000 metre YG, 8.000 metre AG kablo tesis edilecek. Trafo binalarındaki ekonomik ömrünü tamamlamış olan teçhizatlar yenilecek. 3 Mart’ta başlatılan proje 31 Ağustos’ta 165 günlük taahhüt süresi içinde tamamlanmış olacak.enerjisa_yeralti_kablo

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
takipçi satın al