Hotivi

Engelliler gökyüzü ile buluştu - Adana UlusAdana Ulus

17 Haziran 2021 - 20:24

Engelliler gökyüzü ile buluştu

Son Güncelleme :

27 Mayıs 2013 - 13:19

Hayatlarında ilk kez yamaç paraşütüyle uçan engelliler, ayakları yerden kesildiği anda sevinç çığlıkları atmaya başladı.

engelliler_parasutAdana Sportif Havacılık Kulübü, omurilik felçlilerinin de aralarında bulunduğu çok sayıda bedensel engelliyi yamaç paraşütüyle uçurdu.  Engellilerin bu mutluluk anlarına çeşitli spor kulübü üyeleri de tanıklık etti.

Bir çoğu tekerlekli sandalyede yaşamını sürdüren bedensel engelliler, göl üzerindeki uçuş sonrası sevinç çığlıkları atarak, mutluluklarını ifade etmeye çalıştı.

Atlas Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü’ne bağlı bedensel engelliler, aileleriyle geldikleri Adana Menekşe Köyü uçuş tepesinde, gönüllerince bir gün geçirdi. Tandem Pilotu, Adana Sportif Havacılık Kulübü Başkanı Mustafa Üri, sevinç ve mutluluklara hiçbir engel olmadığını belirterek, “Bedensel engelli olmak, gökyüzü heyecanını yaşamaya engel olamaz” dedi.

Üri, hayatın ve mutluluğun paylaşılması gerektiğini hatırlatarak, şunları söyledi:  “Başkalarının hayatını kolaylaştırmak için uğraş verirsek ve mutluluklarımız paylaşırsak, ancak o zaman insan olduğumuzun bilincine ulaşırız.”

takipçi satın al