Engelsiz Adana - Adana UlusAdana Ulus

14 Haziran 2021 - 08:43

Engelsiz Adana

Son Güncelleme :

20 Mayıs 2013 - 13:33

Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, “En büyük hayalim engelsiz kent engelsiz ülke” dedi.

engel_bsehir_zihniŞinasi Efendi Caddesi’nde Adana Artı Özel Eğitim Gönüllüleri Derneği’nin etkinliğine katılan ve engelli gençlerle bir araya gelen Zihni Aldırmaz, burada oluşturulan dilek ağacına dilekte bulundu.

Dilek ağacına asmak için hazırlanan karta, “Hayalim engelsiz kent engelsiz ülke” yazan Zihni Aldırmaz, bu ifadenin bulunduğu kartı dilek ağacına bağladı.

Zihni Aldırmaz, yeniden düzenlenen ve Adana’nın en önemli mekanlarından biri haline gelen Şinasi Efendi Caddesi’nde muhteşem bir atmosfer oluşturulduğunu belirterek, “Burada insanlar mutlu ve hepsinin yüzü gülüyor. Ne mutlu başkalarının mutluluğu için gayret edene ve ne mutlu başkalarının başarısından iftihar edene. Adana’da güzel şeyler oluyor ve daha güzel şeyler olacak. Zaten bayanların sahip çıktığı her şey daha ileriye gider” dedi.

Adana’da engelleri yaratanlara o engelleri kaldırtacaklarını da söyleyen Zihni Aldırmaz, engelli çocuklarla tek tek ilgilendi, onlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Büyükşehir Kent Konseyi Engelli Meclisi Başkanı Ali Duran Karakaya’nın da katıldığı Şinasi Efendi Caddesi’ndeki etkinliğe vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

 

takipçi satın al