Engelsiz Hastaneler Çalıştayı - Adana UlusAdana Ulus

13 Haziran 2021 - 04:26

Engelsiz Hastaneler Çalıştayı

Son Güncelleme :

04 Haziran 2013 - 17:24

Adana Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ve Adana  Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Engelliler Meclisi bir ilke imza atarak “Engelsiz Hastaneler” projesini yaşama geçirmek amacıyla 6 Haziran 2013 tarihinde Adana Seyhan Uygulama Hastanesi Konferans salonunda bir günlük çalıştay düzenliyor.

engelli_hastaneAdana Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ve Adana Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Engelliler Meclisi’nin “Engelsiz Hastaneler” projesini yaşama geçirmek amacıyla, 6 Haziran 2013 Tarihinde Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Seyhan Uygulama ve Araştırma Merkezi Konferans salonunda bir günlük çalıştay düzenlenecek.

ÇOK ÖNEMLİ BİR PROJE

Çalıştayda, engellilerin kamu hastanelerinden aldıkları sağlık hizmeti kalitesinin yükseltilmesi için yapılması gereken faaliyetlerin yanı sıra, hastanelerin fiziksel koşullarının tüm engelli gruplara uygun hale getirilebilmesi amacıyla gerçekleştirilmesi gerekenlerin ele alınması planlanıyor. Çalıştaya Kamu hastanelerinin yöneticileri, sağlık personeli ve idari çalışanların yanında, engelli STK ve özel Eğitim kurumlarının temsilcileri de katılacak. Adana Çalıştay, söz konusu alanda  sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği içerisinde yürütülen ilk proje olması açısından büyük önem taşıyor.

takipçi satın al