Hotivi

Er Meydanı mı Siyaset Arenası mı? - Adana UlusAdana Ulus

17 Haziran 2021 - 07:42

Er Meydanı mı Siyaset Arenası mı?

Son Güncelleme :

28 Ağustos 2013 - 13:03

fatosgurkan_gures_agasiAdana’nın Karaisalı ilçesi Kızıldağ Yaylası’nda geleneksel olarak düzenlenen güreşler Ak Parti’nin şovuna dönüştü. MHP ve diğer siyasi partilerin katılmayarak boykot ettiği Kızıldağ Güreşlerinde, AK Parti Adana Milletvekili Fatoş Gürkan Zopçuk, 3. Kez güreş ağası seçildi.

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü tarafından medya kuruluşlarına gönderilen haber bülteni şöyle:

“Güreşler başlamadan önce vatandaşlara seslenen Fatoş Gürkan Zopçuk, hükümetin icraatlarını ve Adana’ya yapılan yatırımları anlattı.  Parti ayrımı yapmadan 15 ilçeye yatırımlar gerçekleştirildiğini ifade eden Zopçuk, ‘’En büyük dileğimiz birliğimizin ve beraberliğimizin bozulmamasıdır. En büyük milliyetçilik budur’’ dedi.

Etkinlikte konuşan Vali Hüseyin Avni Coş, başta Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik olmak üzere, güreşlere emeği geçenlere ve farklı illerden gelen güreşçilere teşekkür etti.

Yayla’da yaşamlarını sürdüren kadınlar sıkma, gözleme ve ücretsiz ayran dağıttılar. Ayrıca, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü çalışanları kurdukları stant ile çay, kahve, meyve, kuru pasta dağıttılar. Seyhan, Sarıçam ve Yüreğir belediyesi de etkinliğe önemli katkı sağladılar.”

takipçi satın al