Erciyes Dağı Zirvesinde kutladılar - Adana UlusAdana Ulus

13 Haziran 2021 - 01:44

Erciyes Dağı Zirvesinde kutladılar

Son Güncelleme :

08 Eylül 2013 - 14:40

erciyesi_zirvesi30Adana Profesyonel Doğa ve Su Sporları Kulübü, 30 ağustos Zafer Bayramını Erciyes Dağı Zirvesinde kutladı.

Kulüp sporcuları  Mehmet Soner Oduncu, Mustafa Ballı, Seda Seringöz,  Ahmet Atar, Nurseli İslam, Kadir Yiğit, şaban gök, zafer Dinç, İlyas Çevirgen, Rıdvan Alper, İbrahim İzci, Murat Arıkan Adana’dan yola çıkarak Kayseri Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü önünde Kayseri İzcilik Gençlik ve Doğa Sporları Kulübü izci liderleri ile bir araya geldi. Tırmanış için gerekli ekipmanlar ve kumanyalar ayarlanarak araçlar ile Tekir Yaylasına hareket edildi. Tekir Yaylası’ndan teleferik ile 2.istasyona çıkılıp 2.istasyondan Çobanini yaylasına ulaşarak Çobanini yaylasında (2650 m) ana kamp kuruldu. Buraya yerleşen ekip teknik toplantı ve tırmanış hazırlığı yaptı.

Adanalı dağcılar, Erciyes dağı doğu yüzeyinden Çobanini yaylası-Şeytan Deresi Boğazı-Hörgüç Kaya-Küçük Zirve-Büyük Zirve rotası takip edilerek 26 sporcu ile tırmanışa başlanıldı ve  3 bin 917 metreye ulaşıldı.  Erciyes dağı zirvede günün anlamı ve önemi hakkında yapılan açıklamadan sonra zirve defterine “30 Ağustos Zafer Bayramı Erciyes Dağı Zirve tırmanışımızı büyük zaferin 91. yıl dönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile vatanı uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ithaf ediyor ve saygıyla anıyoruz.” yazıldı.

takipçi satın al