Erdoğan Çolak’a Genel Başkanlık Yolu - Adana UlusAdana Ulus

14 Haziran 2021 - 09:17

Erdoğan Çolak’a Genel Başkanlık Yolu

Son Güncelleme :

21 Eylül 2015 - 12:39

Türk Eczacıları Birliği 4. Bölge Adana Eczacı Odası genel kurulunda, TEB Başkanı Erdoğan Çolak yeniden delege seçildi ve yeniden genel başkanlık yolu açıldı. Erdoğan Çolak, Adana’daki seçim ile yeniden yoluna devam edebilecek.

TEB’nde uzun süreden beri Erdoğan Çolak’ın Adana’dan yeniden delege olup olmayacağı tartışılıyordu. Adana Eczacı Odası dün olağan genel kurulunu yaptı. Ersun Özkan ve ekibi güven tazeledi.

Adana Eczacı Odası’nın seçimi Ersun  Özkan ve ekibinin seçilmesi yanında bir başka özelliği daha vardı. TEB Başkanı Erdoğan Çolak’ın delege seçilip seçilmeyeceği konusunda.Çolak Adana’da delege seçilmez ise TEB Başkanlığına aday olamayacaktı. Eczacı Odası’nın dünkü seçiminde başkan ve yönetim kurulu ile TEB delegeleri de seçildi.

706 eczacının oy kullandığı Adana Eczacı Odası seçiminde  TEB delegeliği için en çok oyu güven tazeleyen Eczacı Odası Başkanı Ersun Özkan aldı. Ersun Özkan 395 oyla liste başı olurken, Ömür Mursel Yalbuzdağ 394, Erdoğan Çolak 376, Hakan Çelik 366, Fahri Mert 364, Ayşe Küçükosmanoğlu 347 ve Ali Çevrim 347 oy aldı.

Türk Eczacılar Birliği Başkanı Erdoğan Çolak bu sonuç ile yeniden kongre delegesi seçildi. Bu delegelik Erdoğan Çolak’a yeniden TEB Başkanlığı yolunu açtı. Erdoğan Çolak’ın TEB Genel Kurulu’ndan aday olup olmayacağı ise henüz netleşmediği öğrenildi.

takipçi satın al