Hotivi

Erkan Petekkaya’nın hayvan sevgisi - Adana UlusAdana Ulus

15 Haziran 2021 - 13:27

Erkan Petekkaya’nın hayvan sevgisi

Son Güncelleme :

14 Nisan 2013 - 11:19

Beyaz Gelincik, Öyle Bir Geçer Zaman ki ve Dila Hanım dizileriyle halkın gönlünde taht kuran oyuncu Erkan Petekkaya, Adana Büyükşehir Belediyesi-DOHAYKO Hayvan Barınağı’nı ziyaret etti.

dohayko_petekkayaDOHAYKO Genel Sekreteri Nesrin Çıtırık’la birlikte barınağı gezen Petekkaya, “Allah Türkiye’nin dört bir yanına, hatta dünyanın her köşesine Nesrin Çıtırık ve ekibi gibi hayvan severler nasip etsin. Adana Hayvan Barınağı’nda gördüklerimden çok etkilendim” dedi.

Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) Başkan Yardımcısı, DOHAYKO Genel Sekreteri Nesrin Çıtırık, Erkan Petekkaya’ya barınağın gezdirdi. Barınakta çeşitli amaçlara hizmet eden bölümleri tek tek gezen Erkan Petekkaya, gördüklerinden çok etkilendiğini söyledi. Petekkaya,  “Türkiye’ye örnek olacak bir barınak. Allah Nesrin Çıtırık ve ekibinden razı olsun. Burada hayvancıklar için iyi bir ortam oluşturulmuş. Bundan sonra ben de elimden ne geliyorsa yapacağım ve hayvan hakları koruyucularına maddi manevi destek vereceğim. Terk edilen ve zulüm gören hayvanları koruyacak çalışmalar yapılması çok önemli. Hayvanlara zulüm eden, işkence yapan insanların bence tedaviye ihtiyacı var. Çok şükür Nesrin Çıtırık gibi insanlar var ve terk edilen, zor durumda olan hayvanlara sahip çıkıyorlar, koruyorlar” dedi.

KÖPEĞİMİ ADANA’YA GETİRDİM

Türkiye’nin her yerinde Adana’daki gibi hayvan barınaklarına ihtiyaç olduğunu kaydeden Petekkaya şunları söyledi: “Nesrin Çıtırık ve buradaki ekip gibi iş yapan, hayvanlarla ilgili girişimde bulunup sonuç alan çok az grup gördüm. Benim de köpeğim var ve İstanbul’dan Adana’ya, dizi çekimleri için yerleşirken köpeğimizi de getirdim. Asla terk etmedim. Ben de bir havyan severim ama buradaki özverili insanlar kadar değilim. Allah bütün şehirlere ve dünyaya Adana’daki gibi hayvan severler versin. Bu bir gönül işi. Para için, şöhret için yapılmaz.”

 

takipçi satın al