rolex replica watches was captivated with the watchmaking arena paintings .

 “ERKEN SEÇİME EN HAZIR PARTİYİZ” - Adana UlusAdana Ulus

4 Temmuz 2022 - 14:32

 “ERKEN SEÇİME EN HAZIR PARTİYİZ”

 “ERKEN SEÇİME EN HAZIR PARTİYİZ”
Son Güncelleme :

19 Nisan 2018 - 14:43

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Örgütü, ‘memleket meselesi’ yaklaşımıyla 24 Haziran’da yapılacak genel seçimlerde iktidarı elde etmek için, 16 Nisan referandumu öncesinde olduğu gibi yekvücut halinde alan çalışmasına dayalı programın startını verdi. İl Başkanı Barut, 24 Haziran’da yapılacak erken seçime hazır olduklarının altını çizerek, “Erken genel seçim kararı alan iktidar ve ortağının ülkeyi artık yönetemediği ortaya çıkmıştır. CHP’nin elde edeceği başarıdan korkup, genel iktidara giden yolun yerel iktidardan geçtiği gören iktidar ve ortağı, erken seçimin düğmeye basmıştır. Ne yaparlarsa yapsınlar kazanamayacaklar, çünkü CHP olarak biz seçime diğer tüm partilerden daha hazırız” dedi.

2016 yılının ilk günlerinde 2019’da gerçekleştirilecek seçimler için çalışmaya başlayan CHP Adana İl Örgütü, kongre sürecinin tamamlanmasının hemen ardından başlattığı alan çalışmalarına yeniden hız verdi. Henüz erken seçim tartışmaları gündemde yokken seçim startını veren İl Başkanı Barut, 16 Nisan referandumundaki gibi önceki dönemlerde görev yapan milletvekilleri, il başkanları ve ilçe başkanlarıyla bir araya geliyor.

Önceki gün önce ilçe başkanlarıyla ardından eski il başkanlarıyla, dün de belediye meclis üyeleriyle bir araya gelen Barut, önümüzdeki günlerde de eski milletvekilleriyle de buluşacak.

İlçe başkanları toplantısında sandık çevresi örgütlenmesinde gelinen durum, sürdürülen çalışmalar ve yapılması gerekenler değerlendirilirken, eski il başkanları toplantısında önceki dönemlerde görev yapan il başkanları yerel seçimler ise olası erken seçimlere yönelik görüşlerini ve yaşama geçirilmesi gereken çalışmalar hakkında önerilerini aktardılar. Sorunlarının çözümü için halkla doğrudan diyalog içinde olan belediye meclis üyeleri de toplumun siyasi gelişmelere gösterdiği tavırla ilgili izlenimlerini paylaşıp, yerel özellikler özelinde önerilerini sundular. Barut, erken seçim tarihini belediye meclisi üyeleri toplantısında öğrendi.

Türkiye’nin geleceği için başka Cumhurbaşkanlığı olmak üzere, hem yerel hem de genel seçimlerde CHP’nin mutlaka başarılı olması gerektiğinin altını çizen İl Başkanı Barut, CHP’nin tüm örgütlü yapısıyla referandumda olduğu gibi yekvücut halinde “Önce Türkiye” diyerek alanlarda eşgüdüm halinde çalışması gerektiğini söyledi.

24 Haziran’da yapılmasına karar verilen erken seçime örgüt olarak hazır olduklarının altını çizen Barut, OHAL yetkileriyle fiili olarak uygulanan tek adam rejiminden kurtuluşun sandık olduğunu söyledi. Barut, “Erken genel seçim kararı alan iktidar ve ortağının ülkeyi artık yönetemediği ortaya çıkmıştır. CHP’nin elde edeceği başarıdan korkup, genel iktidara giden yolun yerel iktidardan geçtiği gören iktidar ve ortağı, erken seçimin düğmeye basmıştır. Ne yaparlarsa yapsınlar kazanamayacaklar, çünkü CHP olarak biz seçime diğer tüm partilerden daha hazırız. Halkın da artık dayanacak gücü kalmadı.  Türkiye’nin normalleşmesi, kurucu değerlerine geri dönmesinin tek yolu CHP’nin bir an önce iktidar olmasından geçmektedir” dedi.

MEMLEKET MESELESİ ANLAYIŞIYLA…

16 Nisan referandumunun ardından Cumhurbaşkanlığı seçimini kazananın iktidar olabileceğine işaret eden Barut,şöyle konuştu: “Cumhuriyet Halk Partisi’nin onurlu üyeleri olarak hepimiz mühürsüz seçim olarak adlandırdığımız referandumda olduğu gibi önümüzdeki tüm seçimlere ‘memleket meselesi’ gözüyle bakıp alanlarda bütünlük içinde CHP’nin başarısı için çalışacağız. Parti içerisinde ‘öteki’ diye adlandırılacak bir tek üyemiz dahi yoktur, olmamalıdır. Hedefimiz yerelde de genelde de Cumhurbaşkanlığı seçiminde de CHP’yi iktidara taşımaktır. ‘Ben’ değil ‘biz’ anlayışıyla kişisel hesapları bir kenara bırakıp yekvücut halinde alanlarda, Adana’nın en ücra köşesinde yaşayan yurttaşlarımıza kadar herkese defalarca kez ulaşıp partimizin programını doğru bir şekilde anlatacağız. İnanıyoruz, çalışıyoruz ve kazanacağız ” dedi.

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.