Hotivi

Esendemir’in Azmettiricisi Yakalandı - Adana UlusAdana Ulus

23 Haziran 2021 - 12:40

Esendemir’in Azmettiricisi Yakalandı

Son Güncelleme :

11 Ağustos 2015 - 15:55

Adana Çukurova İlçe ve Adana Büyükşehir Belediye Meclisi’nin CHP’li üyesi Mehmet Esendemir’in vurulmasında azmettirici olduğu iddiasıyla aranan Vahdet K.’nin polis tarafından yakalanarak gözaltına alındığı öğrenildi.

vahdet_keskinCHP’li Çukurova Belediye Meclisi üyesi Mehmet Esendemir, 2 Haziran 2015 günü akşam saatlerinde meclis toplantısından çıkışında silahlı saldırıya uğramış, ayağından vurulmuştu. Olayla ilgili olarak da simitçi Murat S. Yakalanmış ve tutuklanmıştı. Olayda kullanılan 01 ZT 727 plakalı otomobilin Vahdet Keskin’e ait olduğu bildirilmişti. CHP’li Belediye Meclisi Üyesi Mehmet Esendemir’in ayağından vurulmasının azmettirici olarak aranan Vahdet K bugün Seyhan İlçesi Sular Caddesi üzerindeki Şadırvan’da polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı. Vhadet K’nın poliste sorguya alındığı öğrenildi.

CHP’li Çukurova İlçe ve Büyükşehir Belediye Meclis üyesi saldırıda ayağından aldığı kurşunlarla özel hastanede tedavi edilmiş, 2 ayrı ameliyat geçirmişti. Mehmet Esendemir’in halen tedavisinin sürdüğü de ifade edildi.

CHP’li Belediye Meclis üyesi Mehmet Esendemir’in vurulması olayının nedenleri halen ortaya çıkarılamadı. Azmettirici olarak yakalanan şüphelinin sorgulamasının ardından nasıl bir gelişme olacağı da merakla bekleniyor.

takipçi satın al