Hotivi

EVKAD’dan yıl sonu sergisi - Adana UlusAdana Ulus

20 Haziran 2021 - 06:37

EVKAD’dan yıl sonu sergisi

Son Güncelleme :

12 Haziran 2013 - 22:47

evkad_sergi
Ev Kadınları Derneği (EVKAD) tarafından 2012-2013 Eğitim-Öğretim yılında Çukurova Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile “El Sanatları Yıl Sonu Sergisi” açıldı.

evkadsergi

Cumhuriyet Parkındaki  Okuma Salonundaki serginin açılışı Çukurova İlçe  Milli Eğitim Şube Müdürü Bedrettin Uçkaç, Çukurova Halk Eğitim Müdürü Mehmet Olgun, Alpaslan İlköğretim Okulu Müdürü Ali Deniz, Halk Eğitim Öğretmeni Emine Soran , EVKAD Başkanı Sema Turan Yapıcı ve yönetim kurulu üyeleri  ve kurs öğretmeni Ümran Özgönül tarafından açıldı.

 

Açılışta Bedrettin Uçkaç, Kadınlarımızın öğrenerek üretime katkı koymalarının önemini vurguladı. Kurs öğretmeni Ümran Özgönül yönetiminde yapılan el sanatları ürünleri sergilendi. Ziyaretçiler tarafından sergi çok beğenildi. Sergi 12-15 Haziran 2013 tarihine kadar açık kalacağı belirtildi.

evkad_elsanatSergiyi Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday adayı Akif Kemal Akay da ziyaret ederek, kursiyerler tarafından yapılan ürünleri ilgiyle izledi ve kadınlarımızın yapmış olduğu el ürünlerinin sergilemenin dışında satış alanlarının da olması gerektiğini vurguladı.

 

takipçi satın al