“FOTOĞRAFİK DÜŞÜNME TARİHİ” - Adana UlusAdana Ulus

20 Ekim 2021 - 10:10
izmir escort

“FOTOĞRAFİK DÜŞÜNME TARİHİ”

Son Güncelleme :

28 Eylül 2020 - 0:05

Altınoran Düşünce ve Sanat Derneği Başkanı Dr. S. Haluk Uygur, “Fotoğrafik Düşünme Tarihi” kitabını yayınladı. Uygur, kitabın önümüzdeki günlerde raflardaki yerini alacağını söyledi.

Uygur, “Binlerce yıldır süren düşünme faaliyetinin biriktirdiklerinin, günümüz fotoğrafik bakışına etkisini incelediğim yeni kitabım baskıdan çıktı. Bu yeni kitabım; fotoğraf tarihini, fotoğraf makinesinin teknik tarihi ötesinde, bir “düşünme tarihi” olarak ele alıp, diğer disiplinlerle etkileşimiyle birlikte değerlendirdiğim bir hazırlığın ürünü. Bu yönüyle; fotoğraf tarafından bakılıp, tüm düşünme tarihine kısa bir göz atış olarak kabul edilebilir” dedi.

Karahan Yayınları tarafından çıkarılan çalışmanın tasarımını E.Kuzey Akten’ın yaptığını belirten Uygur,”Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Kütüphane Daire Başkanı Ahmet Karataş, değerli dostlarım Ali İhsan Ökten ve Gülsüm Ünal düzeltmelerde önemli katkılarda bulundular. Etem Çalışkan da değerli önerileriyle kapağın tasarımında E.Kuzey Akten’e destek oldu. Ulusoy Matbaası ise çok titiz bir çalışmayla baskıları gerçekleştirdi.

Yaklaşık 20×29 ebadında 152 sayfa olan kitap önümüzdeki haftadan itibaren raflarda olacak. Emeği geçen herkese huzurlarınızda teşekkür ederim” diye konuştu.

 

 

 

 

takipçi satın al