Hotivi

Fotoğrafya Yeni Binasında - Adana UlusAdana Ulus

22 Haziran 2021 - 16:15

Fotoğrafya Yeni Binasında

Fotoğrafya Yeni Binasında
Son Güncelleme :

29 Nisan 2013 - 11:47

Adana’nın Sanat ve Kültür çalışmalarına yeni bir soluk

Fotoğrafya-Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği’ yeni dernek binasını açtı. Adana’da yaşayan fotoğraf severleri bir çatı altında toplamayı amaçladıklarını söyleyen Dernek Başkanı Selçuk Kadıoğlu, “2002 yılından beri faaliyet gösteren derneğimiz, yeni yönetim ile yeni bir dönemin başlangıcını yapıyor. Hedefimiz ise Adana’nın sanat ve kültür çalışmalarına yeni bir soluk getirmek” dedi.

fotografya1Fotoğrafya-Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği’nin Cemalpaşa Mahallesi’ndeki yeni binasını kokteyl eşliğinde faaliyete açtı. Oldukça yoğun bir katılım ile gerçekleşen açılışta, bir konuşma yapan Dernek Başkanı Selçuk Kadıoğlu, heyecanını gizleyemedi. “Adana’da yaşayan fotoğraf severleri bir çatı altında toplamayı amaçladıklarını” söyleyen Kadıoğlu, “2002 yılından beri faaliyet gösteren derneğin, yeni yönetim ile yeni bir dönemin başlangıcını yaptığını ve bundan sonra hedeflerinin Adana’nın sanat ve kültür çalışmalarına yeni bir soluk getirmek” olduğunu belirtti.

Derneğin Genel Sekreteri Davut Akbulut ise yönetimi oluşturan ekip arkadaşları, Selçuk Kadıoğlu, Tuğrul Tunca, İsmail Eldemir ve Aslı Şah ile oldukça güzel bir frekans yakaladıklarını ve çalışmalarını büyük bir istek ve şevk ile sürdürdüklerini açıkladı. 29 Nisan tarihinde de yeni “Fotoğrafçılık Temel Eğitim Kursları”nın başladığını belirten Akbulut, güçlü bir eğitmen kadrosuna sahip olduklarını ve eğitimlerin günümüz teknolojisi ile örtüşen bir müfredat çerçevesinde süreceğini belirtti.

fotografya2“Birinci planda olan, ortak noktamız fotoğrafçı kimliğimizdir, temel özelliklerimizin en önemlisi budur” diyen Akbulut, “Biz bir meslek grubu veya hemşehri insanlarının oluşturduğu bir dernek değiliz; farklı meslek gruplarında, farklı düşüncelerden, farklı kültürlerden üyelerimiz var. Üye sayımız her geçen gün artıyor. Bu farklılıkların bizim zenginliğimiz olduğunu düşünüyoruz. Amacımız, farklı düşüncelerin bir araya geldiğinde neler yapabileceğini, neler başarabileceğini fotoğraf sanatına ve sanatın diğer disiplinlerine neler katabileceğini göstermektir” dedi.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
takipçi satın al