Futbol yaşamının parçası oldu - Adana UlusAdana Ulus

23 Ekim 2021 - 02:25
izmir escort

Futbol yaşamının parçası oldu

Son Güncelleme :

26 Eylül 2012 - 10:07

3 yaşında geçirdiği kaza sonucu kolunun yarısını kaybeden Deniz, bu engeline rağmen yeşil sahalardan kopmadı

Kuzey Adanaspor forması altında bu sezon tekrar sahalara dönen 31 yaşındaki oyuncu Deniz Çetin, engelli olmasına rağmen oynadığı iki maçta da performansıyla izleyenlerden tam not aldı. Geçmiş yıllarda Adana Demirspor ile profesyonel sözleşmeye de imza atan Deniz, sosyal yaşantısında da devlet okulunda matematik öğretmeni olarak görev alıyor.

FUTBOL YAŞAM FELSEFEM
Küçük yaşlarda elini kıyma makinesine kaptıran Deniz Çetin, daha sonraki yıllarda futbola olan tutkunluğuyla büyüdü. İlk olarak futbola SSK’da başlayan ve daha sonra Kuzey Adanaspor formasını giyen Deniz daha sonra Adana Gençlerbirliği’nin yolunu tuttu. Buradaki performansıyla Adana Demirspor’un dikkatini çekti ve profesyonel sözleşme imzalandı. İzmirspor’a kiralık olarak giden Deniz daha sonra futbola 6 yıl ara verdi. Deniz Çetin karşımıza bu sezon tekrar çıktı. Daha öncede formasın giydiği Kuzey Adanaspor ile yeşil sahalara tekrardan ‘merhaba’ diyen Deniz Adana Süper Amatör Lig’de ilk 2 maçta yine performansıyla göz kamaştırdı.
GENÇLERE ÖRNEK OLUYORUM
Futbolu yaşam felsefesi olarak adlandıran ve hiçbir zaman futbolu ikinci plana atmadığını ifade eden Deniz Çetin, engelli bir sporcuların neler yapabileceğini böylece gösterdiğini söyledi. Geçmişte futbol oynarken birçok kişi örnek aldığını ancak şimdi belirli bir yaşta olduğunu belirterek örnek teşkil ettiğini belirten Deniz, “Hal ve hareketlerimizle takım içinde yer alan genç isimlere örnek oluyorum. Bunu da beni son derece mutlu ediyor. Futbol dışında devlet okulunda matematik dersi veriyorum. Bu sezon Kuzey Adanaspor forması altında başarılı maçlar çıkartıp takımıma katkıda bulunmak istiyorum” diyerek sözlerini tamamladı.(GÜNAYDIN ADANA GAZETESİ/İRFAN İŞİSAĞ)

takipçi satın al