Hotivi

Gençlik Bayramı konserlerle kutlanacak - Adana UlusAdana Ulus

23 Haziran 2021 - 11:25

Gençlik Bayramı konserlerle kutlanacak

Son Güncelleme :

07 Mayıs 2013 - 9:23

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi, ‘’19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Bayramı’’ için Adana gençliğine yakışır bir kutlama gerçekleştireceklerini  söyledi.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün basın bülteni şöyle:

ilgenclik_hadiKUTLAMA YERİNE ŞENLİK

Hadi, Menderes  Spor Salonu bünyesinde  bulunan konferans salonunda, federasyon il temsilcileri ve 60 kadar branşın antrenörleriyle düzenlediği toplantıda yaptığı konuşmada, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın son 2 yıldır Spor Genel Müdürlüğüne devredildiğini, gençlik haftası etkinlikleri kapsamında 20 kadar branşta müsabaka yapılacağını, ayrıca konser ve farklı etkinliklerle kutlama gerçekleştirileceğini belirtti.

Kutlamaların, yarışmadan ziyade oyun şeklinde olmasını isteyen Hadi, şöyle devam etti:

‘’Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı Adana gençliğine yakışır bir kutlama gerçekleştireceğiz.   Milli Eğitim İl Müdürlüğü ile et-tırnak gibiyiz. Her alanda olduğu gibi, gençlik haftası nedeniyle de  Milli Eğitim İl Müdürlüğü ile koordineli çalışıyoruz. Geçen yıl Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde spor faaliyetinde bulunan sporculardan oluşan 1200 kişi kutlamaya katılmıştı. Bu yıl bu sayıyı ikiye katlayacağımıza inanıyorum. Tüm il temsilcileri ve branş antrenörleri de spor kıyafetleriyle ekiplerinin başında bulunacaklar. Bu anlamlı bayramımıza hepimizin sahip çıkması gerekir.’’

Hadi, 18 Mayıs Cumartesi günü sanatçı Kutsi’nin İstasyon Meydanı’nda 19.00’da vereceği konserde de  tüm sporcuların, antrenörlerin hazır bulunmasını istedi.

ÖĞRENCİLER İZİNLİ SAYILACAK’

Milli Eğitim İl Müdür Yardımcısı Hamit Şentürk, 15 Mayıs Çarşamba günü gerçekleştirilecek ‘’Gençlik Yürüyüşü’’nün  Valilik önünde başlayarak,  sular, Atatürk caddesinden yürüyerek Atatürk Parkı’na gidileceğini, 5 bin öğrencinin katılmasının beklendiğini ifade etti.

Şentürk,  15-21 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek etkinliklerde, müzik seçimi, kıyafet konusunda il temsilcileri ile antrenörleri ve Beden Eğitimi Öğretmenleri’ni uyardı. Şentürk, törenlerde 500 kadar öğretmenin de görev alacağını, Gençlik Yürüyüşü’ne katılacak öğrencilerin izinli sayılacağını da sözlerine ekledi.

Bu arada, toplantıya, Gençlik Hizmetleri ve Spor Şube Müdürü Kazım Tekin, il temsilcileri ile antrenörler katıldı.

 

takipçi satın al