Hotivi

Gezi yaralısına evinde ziyaret - Adana UlusAdana Ulus

21 Haziran 2021 - 18:23

Gezi yaralısına evinde ziyaret

Son Güncelleme :

28 Ağustos 2013 - 16:10

ugur_sertelTürkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkanı ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) Başkanı Atilla Sertel, usta gazeteci Uğur Dündar ile birlikte Gezi olaylarında başından ağır yaralanan Mustafa Ali Tombul’u İzmir’deki evinde ziyaret etti

Taksim’de 8 Temmuz’daki Gezi protestoları sırasında polisin attığı biber gazı kapsülüyle başından ağır yaralanan 17 yaşındaki lise öğrencisi Mustafa Ali Tombul, İstanbul’da tedavi gördüğü hastaneden kısa bir süre önce taburcu olarak, İzmir Doğançay’daki evine geldi. TGF Genel Başkanı ve İGC Başkanı Atilla Sertel, usta gazeteci Uğur Dündar ile birlikte Mustafa Ali Tombul ve ailesine geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

22 gün yoğun bakımda kalan ve beynine baskı yapmaması için kafatasından kemik alınan Mustafa Ali Tombul’un sağlık durumunun daha iyi olduğu belirtildi. Bir süre sonra ikinci bir ameliyat olacağını ve kafatasına yeniden kemik ekleneceğini belirtilen Mustafa Ali Tombul, Sertel ve Dündar’ın ziyaretinden mutlu olduğunu söyledi. Olay gününe ilişkin birçok şeyi hatırlayamadığını ifade eden Tombul, “Konsere gitmiştik. Konser dönüşü ne olduğunu bile anlamadan saldırının ortasında kaldım. Şu an kendimi iyi hissediyorum” dedi.

KEŞKE…

Ziyarette konuşan deneyimli gazeteci Uğur Dündar da, “Hiçbir günahı olmayan gençlerimiz bu olaylarda yaralandı ve hatta öldü. Hepimiz çok üzüntülüyüz. Ancak bu gençlik sayesinde Türkiye’nin geleceğinin güzel olacağı konusunda ümidimiz arttı” dedi.

TGF Genel Başkanı ve İGC Başkanı Atilla Sertel de, “Keşke bütün bunlar yaşanmasaydı. Keşke kimsenin burnu bile kanamadan insanlar demokratik haklarını kullansalardı. 5 gencimiz hayatta olsaydı keşke… Mustafa Ali, bugün aramızda olduğu için mutluyuz. En kısa zamanda Berkin’in de aramıza dönmesini bekliyoruz” diye konuştu.

Baba Mehmet Tombul ise oğlunun ameliyattan sonra daha da iyi olmasını ümit ettiklerini belirterek, hastane sürecinde ve taburcu olduktan sonra kendilerini yalnız bırakmayan herkese teşekkürlerini iletti.

 

 

takipçi satın al