rolex replica watches was captivated with the watchmaking arena paintings .

Göz tembelliğinin tedavisi mümkün - Adana UlusAdana Ulus

7 Temmuz 2022 - 10:39

Göz tembelliğinin tedavisi mümkün

Göz tembelliğinin tedavisi mümkün
Son Güncelleme :

25 Kasım 2012 - 18:58

Tıp dilinde ‘’ambliyopi’’ olarak bilinen ‘göz tembelliği’nin; her iki gözde birden veya gözlerden birindeki görme keskinliğinin yüzde 20 ya da daha fazla azalması olarak yorumlandığını kaydeden Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Deniz Altınbay, bu rahatsızlığın en etkili tedavisinin de çocukluk çağında, özellikle 9 yaş altında yapılabileceğini belirtti. Dr. Altınbay, tedavinin iyi gören gözün kapatılarak, diğer gözün çalıştırılması şeklinde yapıldığını anlattı.

Op. Dr. Altınbay,  “Nörovizyon tedavisinde, özel bir bilgisayar programı ile etkili görsel uyarılar verilerek göz tembelliği giderilebiliyor. Bu yöntem,  20 yıllık bilimsel ve klinik araştırmaların sonucu olup, göz tembelliğinde etkisi kanıtlanmış FDA onaylı bir tedavi yöntemi” ifadesini kullandı.

Nörovizyon’un 9-55 yaş arası göz tembelliği (ambliyopi), düşük dereceli miyopi ve erken presbiyopi (yakın görmesi yeni bozulmuş 40-55  yaş arası hastalar) için uygun olduğunu kaydeden Dr. Altınbay, bu tedavi yönteminin nasıl uygulanacağı konusunda da bilgiler verdi.

Hastaya özel bir CD paket program verildiğini, tedavinin yaklaşık 30-40 seanstan oluştuğunu dile getiren Deniz Altınbay, seansların gün aşırı yapıldığını ve her seansın yaklaşık 30-40 dakika sürdüğünü ifade etti.

Dr. Altınbay, ilk seansın klinikte göz doktoru tarafından uygulandığını ve diğer seansların evde veya uygun bir ortam olursa iş yerinde uygulanabileceğini belirtti.

Tedavinin karartılmış sessiz bir odada bilgisayar ekranından yaklaşık 1.5 metre uzaklıkta oturarak uygulanacağını anlatan Altınbay, kişinin seanslardaki performansının doktoru tarafından izlenebileceğini ve düzenli seanslar ve doktor kontrolleri sonucunda yaklaşık 3 ay içerisinde tedaviden beklenen sonuç alınabileceğini de sözlerine ekledi.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.