Gribe Önlem: "Sen de Elini Uzat!" - Adana UlusAdana Ulus

14 Haziran 2021 - 15:27

Gribe Önlem: “Sen de Elini Uzat!”

Son Güncelleme :

27 Mart 2015 - 9:56

sende_elini_zat (1)Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı kent genelinde, olası grip salgınına karşı vatandaşlarda farkındalık uyandırılması amacı ile ‘’Sen de uzat elini ‘’ projesi başlatıldı. Proje kapsamında, şehrin bir çok noktasında, dezenfektan solüsyonların bulunduğu ve gripten korunma yollarının anlatıldığı stantlar kuruldu. 

Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanı Op. Dr. Fatih Karayandı, “Sağlık Bakanlığı’nın yaptığı açıklamalarda; grip ve benzeri bulaşıcı hastalıklar için mevsimin müsait olduğu, yurt genelinde 42 vatandaşımızın hayatını kaybettiği, hayatını kaybeden kişilerden 12’sinin (yüzde 28,5) 65 yaş ve üzeri vatandaşlar olduğu vurgulanmıştır”dedi.sende_elini_zat (3)

Söz konusu istatistiki bilgilerin açıklanmasının ardından harekete geçtiklerini ifade eden Dr. Karayandı, “Coğrafyamıza bu kadar yakın şehirlerde görülen ve ölümle sonuçlanan bu virüse karşı Adana halkının da korunma yolları hususunda bilgilendirilmesini amaçlıyoruz. Bu kapsamda Büyükşehir Atölye Ekibi ile şehrin farklı noktalarında dezenfektan solüsyonların bulunduğu stantlar kurarak farkındalık uyandırmak istedik” diye konuştu.

Grip ve benzeri bulaşıcı hastalıklardan korunmanın temelinde, kişisel bakım ve şüphesiz el temizliğinin öneminin vurgulandığı stantlar; şehir merkezinde 5 farklı noktada Adanalılara hizmet veriyor.sende_elini_zat (5)

takipçi satın al