1 KAP SU, 1 KAP MAMA, 1 KALP SEVGİ
Manşet Haber 17.10.2018 22:30:32 0

1 KAP SU, 1 KAP MAMA, 1 KALP SEVGİ

1 KAP SU, 1 KAP MAMA, 1 KALP SEVGİ

Doğayla iç içe olan Çukurova Üniversitesi kampüs alanındaki hayvanları korumak ve bakımlarını sağlamak amacıyla “Bir kap su bir kap mama bir kalp sevgi” kampanyası başlatıldı.
Ç.Ü Sağlık Kültür Daire Başkanlığı Öğrenci Faaliyetleri Birimine bağlı olarak kurulan Çukurova Üniversitesi Hayvan Dostları Kulübü (ÇÜHAYDOST), ÇÜ Veterinerlik Fakültesi öğrencileri ve Sarıçam İlçe Tarım Müdürlüğü ekipleri, “1 Kap Su, 1 Kap Mama, 1 Kalp Sevgi” etkinliğinde bir araya geldi. Ekinlik kapsamında hayvan severler, kampus içerisinde bulunan mama ve su kaplarının sayısını çoğalttılar.
Yaşamak için insana muhtaç olan köpek ve kedilerin beslenme ihtiyaçları dışında sağlık kontrolleri ve aşılanmaları ile ilgili ortak çalışmaların sürdürülmesi konusunda destek vereceklerini ifade eden Sarıçam İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Örtülü, “Muhteşem doğal bitki örtüsü ve coğrafik yapısıyla Çukurova Üniversitesi yerleşkesinde hayvanlarla birlikte daha mutlu bir yaşam sürmek üzere ÇÜHAYDOST arasında bir çalışma protokolü oluşturduk.” dedi.
ÇÜHAYDOST Kulüp Danışmanı Prof. Dr. Oya Işık ise, kampus alanında Veterinerlik Fakültesi öğrencileri ve gönüllülerle çalışmalar yaparak sokak hayvanlarına destek olamaya çalıştıklarını söyledi.
Öğrencilerle birlikte sokak hayvanlarının haklarının korunması, bakımı ve beslenmesi konusunda kampüste çalışmalar yürüttüklerini belirten Prof. Dr. Işık akademik, idari personel ve öğrenci kafeteryalarından yemek toplayarak kampüste yaşayan hayvanlara dağıtıklarını, düzenli olarak aşılama ve ilaçlama işlemlerini de sürdürdüklerini ifade etti.
Sarıçam Tarım İlçe Müdürlüğü gibi doğaya ve sokak hayvanlarına duyarlı kurum ve kuruluşların kampüs içerisinde paydaş olarak çalışmaktan mutluluk duyduklarını belirten Prof. Dr. Işık, çalışmalarına devam edeceklerini söyledi.
YAZARLAR

36.3° / 23.2°