12 YIL ÖNCE YATIRIM KARARI ALINDI KADERİYLE BAŞ BAŞA BIRAKILDI!
Manşet Haber 31.10.2018 11:02:33 0

12 YIL ÖNCE YATIRIM KARARI ALINDI KADERİYLE BAŞ BAŞA BIRAKILDI!

12 YIL ÖNCE YATIRIM KARARI ALINDI KADERİYLE BAŞ BAŞA BIRAKILDI!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, 2006 yılında Bakanlar Kurulu’nun aldığı karara rağmen hiçbir yatırım yapılmayan Yumurtalık-Karataş sahillerini, meclis gündemine taşıdı.
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) genel kurulunda konuyla ilgili konuşan Şevkin, Karataş ve Yumurtalık’ın Adana’nın gelişime açık, turizme açılan sahil ilçeleri olmasına rağmen yıllardır kaderiyle baş başa bırakıldığını vurguladı.
Bakanlar Kurulu’nca ‘Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi’ olarak ilan edilerek ‘Turizm Teşvik Kanunu’ kapsamına alınan Adana’nın Karataş ve Yumurtalık ilçelerinin 2006 yılında alınan bu kararın üzerinden 12 yıl geçmesine rağmen herhangi bir yatırıma sahne olmadığına dikkat çeken Dr. Şevkin, şunları söyledi:
“Karataş ve Yumurtalık, Adana’nın gelişime açık, turizme açılan sahil ilçeleri olmasına rağmen yıllardır kaderiyle baş başa bırakılmıştır. Tarihi, kültürel ve doğal turizmin dünyadaki en güzel örneklerinin sergilenebileceği Yumurtalık ve Karataş ilçeleri yeni bir yapılanmayla ülkemizin turizmdeki tanıtım yüzü olabilecek özelliklere sahiptir.
Kamu-özel sektör işbirliği, doğru teşvik ve planlamalarla iki ilçemizi birbirine bağlayan sahil şeridi daha fazla geç kalınmadan dünya turizmine kazandırılmalıdır. Diğer taraftan Karataş Belediyesi’nin 2015 yılında fizibilite raporunu hazırlayıp tanıtımını gerçekleştirdiği Adana-Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti feribot seferleri projesi de destek görmelidir.”

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

28.4° / 17.3°