13. Kare Ödülleri Sahiplerini Buldu
Manşet Haber 11.12.2012 03:05:40 0

13. Kare Ödülleri Sahiplerini Buldu

13. Kare Ödülleri Sahiplerini Buldu

Adana(Ulus)--Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 14. gerçekleştirilen 13 Kare Sanat Festivali düzenlenen ödül töreni ile sona erdi.

Festivalin son gününde AFAD Kasım Gülek Fotoğraf Sanat Galerisi’nde Fotoğraf Gösteri Yarışması ile Altın Kamera Fotoğraf Yarışması’nda ödül alanlar için tören düzenlendi.

Adana Fotoğraf Amatörleri Derneği (AFAD) Başkanı Tahsin Sezer, festivalin 1995 yılında kaza sonucu hayatını kaybeden 13 fotoğraf sanatçısı anısına düzenlendiğini söyledi. Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz’ın konuşmalarında Fotoğraf Sanatçısı Merhum Mehmet Baltacı’nın kendisini AFAD’a üye yaptığını belirttiğini, Zihni Aldırmaz’ın bu söyleminden büyük mutluluk duyduğunu ifade etti. Tahsin Sezer, bu yaklaşımından dolayı Zihni Aldırmaz’a teşekkür etti.

3 Kare Sanat Festivali Koordinatörü İsmail Timuçin de, Adana’nın ayrışmaya değil birlikte hareket etmeye ihtiyacı olduğunu belirterek, Büyükşehir Belediyesi, Altın Koza ve AFAD ile diğer sivil toplum örgütlerinin güzel bir birliktelik ortaya koyduğunu vurguladı. Timuçin, yarışmaya katılan eserler için ciddi emekler verildiğini de kaydetti.

Konuşmaların ardından ödüller verildi.

ÜÇ SANATÇIDAN ORTAK SERGİ

Öte yandan 13 Kare Sanat Festivali’nin son gününde Mesut Dikel, İlham Enveroğlu ve Ömer Tayfur Öztürk’ün Hat-Minyatür-Resim-Heykel sergisi açıldı.

Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Fuayesi’ndeki serginin açılışına çok sayıda sanatsever katıldı.

Mesut Dikel, serginin açılışında yaptığı konuşmada böylesi bir konseptte bir sergiye daha önce rastlamadığını belirtti. Mesut Dikel, sanata olan yaklaşımından dolayı Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

40.4° / 25.6°