13 Yaşındaki  İşçinin Hazin sonu
Manşet Haber 16.03.2013 23:01:30 0

13 Yaşındaki İşçinin Hazin sonu

13 Yaşındaki İşçinin Hazin sonu

flashaber_Adana’da iş kazasında tam bir dram ortaya çıktı.

Babası iflas eden 13 yaşındaki ortaokul öğrencisi okul harçlığını çıkartmak için haftalık 100 liraya çalıştığı plastik fabrikasında feci şekilde yaşamını yitirdi.
ÇUKUROVA PRSESS Gazetesi’nin haberine göre, 16 yaşından gün almış çocukların ağır işlerde çalıştırılmasının önünü açan politikalar, çocuk işçiliğinin meşrulaştırılmaya çalışılması ve yoksulluğun getirdiği çaresizlik 13 yaşındaki bir çocuğun ölümüne neden oldu.

HAFTALIK 100 LİRAYA ÇALIŞIYORDU

İş cinayeti bu sefer Adana'da bir ocağa ateş düşürdü. Babası iflas eden 13 yaşındaki Ahmet Yıldız, okul harçlığını çıkartmak için haftalık 100 liraya çalıştığı plastik fabrikasında pres makinesine sıkışarak yaşamını yitirdi. Olay, Güzelevler Mahallesi Mobilyacılar Sitesi Akasya Sokak'ta faaliyet gösteren Ali K'ye ait plastik fabrikasında meydana geldi.

TRAFİK KAZASI YALANI

Şehit Öğretmen Sait Korkmaz İlköğretim Okulu 7-D sınıfı öğrencisi Ahmet Yıldız'ı özel bir araçla Adana Devlet Hastanesine getiren 2 kişi, 'Çocuğa, plakasını alamadığımız bir araç çarptı kaçtı' dedi. Çocuğu getiren 2 kişi çelişkili ifade verirken, doktorlar Yıldız'ın ölümüne neden olan olayın trafik kazası olmadığını belirledi.

PRES MAKİNESİNDE NE İŞİ VARDI?

Ahmet Yıldız'ın cenazesi Buruk Mezarlığında gözyaşları arasında toprağa verildi. Kardeşinin ölümünden işyeri sahibinin sorumlu olduğunu belirten Tahsin Yıldız, 'Bize ortalığı süpürme, çay getirip götürme gibi işlere baktığını söylemişti. Haftalık da 100 lira veriyorlardı. Meğer pres makinesinin önünde çalıştırıyorlarmış. 13 yaşındaki bir çocuğun pres makinesinde ne işi var? Şikâyetçiyiz' dedi.'  Çukurova Press

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

16.5° / 10.5°