14 yaşındaki gelinin hikâyesi!
Manşet Haber 28.09.2012 01:27:09 0

14 yaşındaki gelinin hikâyesi!

14 yaşındaki gelinin hikâyesi!

14 yaşında kendisini kaçıran kişi ile tehdit sonucu evlendirildi, dövüldü, düşük yaptı, eşi asarak öldürmek istedi, sonunda şiddete fazla dayanamadı yaşamına son verdi

HABER TÜRK Gazetesi’nden Neşet KARADAĞ’ın haberine göre, Adana'da kendisinden 8 yaş büyük Emrah E. tarafından zorla kaçırılıp baskı sonucu nikahsız evlendirilen, eşi tarafından dövülüp, asılarak öldürülmek istenen 15 yaşındaki Kübra Ulaş, sonunda eşinin şiddetlerine fazla dayanamayıp kendini asarak yaşamına son verdi. Küçük gelinKübra gözyaşları arasında toprağa verilirken kendisini ölüme sürüklediği iddia edilen eşi Emrahcenazesine katılmadı. Kübra'nın annesi ve babası, kızlarının damatları tarafından asılarak öldürüldüğünü, olaya intihar süsü verdiğini iddia ederek Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

Yüreğir İlçesi'nde yaşayan Kübra Ulaş bir yıl önce Adana kent merkezinde 23 yaşındaki Emrah E. tarafından iddiaya göre zorla kaçırıldı.

KÜBRA'YI KAÇIRIP, İLİŞKİYE GİRDİ

Emrah E., Kübra Ulaş'a tecavüz ettikten sonra ailesine 'Kızınız artık benim eşim oldu benimle evlendirmek zorundasınız. Yoksa sizin için kötü olar' dedi.

ZORLA EVLİLİK

Baba Emin ve anne Yıldız, kızlarının ve kendilerinin başına kötü bir şey gelmemesi için zorla kızlarını Emrah E. ile nikahsız evlendirmek zorunda kaldı.

KARNINI TEKMELEYİP, 2 AYLIK BEBEĞİNİ DÜŞÜRDÜ

Kaçırdığı küçük gelin Kübra ile nikahsız yaşamaya başlayan Emrah E. çalıştığı fabrikadan çıkartılması ve kıskançlığı yüzünden eşine şiddet uygulamaya başladı. İddiaya göre, kısa süre önce dişi ağrıdığı için kendisini hastaneye götürmesini istediği eşi Kübra'yı karnını tekmeleyerek dövdü. Karın ağrısından duramayan küçük gelin bir gün sonra gittiği hastanede 2 aylık bebeğini eşinin karnına attığı tekmeyle düşürdüğünü öğrenince şoka girdi.

BALKON DEMİRİNE ASMAYA KALKTI

Günlerce kendine gelemeyen küçük gelin, durumu korkusundan anne ve babasına da anlatamadı.
Emrah E., bir tartışma sırasında da Kübra'yı balkonun çamaşırlığına asmaya çalıştığı, komşularının bağırması üzerine küçük gelinin öldürülmekten son anda kurtarıldı. Kübra yaşadıklarını tek dert ortağı olan dayısının kızı K.A.'ya anlattı.

‘BABA GEL BENİ GÖTÜR'

Küçük gelin Kübra, ölmeden bir gün önce babası Emin Ulaş'ı telefonla arayarak, 'Baba gel beni al evimize götür' dedi. Baba Ulaş, akşamüzeri kızını almaya gittiğinde evde kimseyi bulamadı. Üst katta oturan damadının babası, 'Gezmeye gittiler' dedi.

‘KIZINIZ İNTİHAR ETTİ GELİN'

Kızını alamadan evine dönen baba Ulaş bir gün sonra tanımadığı bir kişinin, 'Kızınız intihar etti, çabuk gelin' demesi üzerine kızının öldüğünü öğrendi.

EŞİ CENAZESİNE KATILMADI

Nikahsız eşinin dayaklarından bıkıp kendisini pencere demirlerine iple asarak yaşamına son verdiği iddia edilen küçük gelin Kübra'nın cesedi ölüm nedeninin belirlenmesi için otopsi yapılmak üzere Adli Tıp Kurumu Morgu'na kaldırıldı. Otopsinin ardından küçük gelinin cenazesi gözyaşları arasında toprağa verildi. Cenazesine,kendisini ölüme sürüklediği iddia edilen eşi Emrah katılmadı.

‘KIZIMIZI DAMADIMIZ ÖLDÜRDÜ'

Baba Emin ve anne Yıldız, kızlarının intihar etmiş olamayacağını damatları tarafından öldürülmüş olabileceğini iddia ederek Cumhuriyet Savcılığı'na şikayette bulundu. Acılı anne ve baba, 'Kızımızı zorla kaçırdı, bizi de evlenme konusunda tehdit etti. Daha sonra devamlı kızımı dövmüş. Kızımın intihar etmiş olamaz. Damadımızın kızımı öldürdüğünü sanıyoruz. Gerçekler ortaya çıksın. Damadım suçsuz olsaydı eşinin cenazesine gelirdi. Ne kendi geldi, ne ailesinden biri' dedi.

Kimseyle görüşmeyen damat Emrah E.'nin iddiaları yalanladığı iddia edildi.

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

37.6° / 24.9°