200 yataklı hastanenin temeli atıldı
Manşet Haber 25.12.2012 01:04:10 0

200 yataklı hastanenin temeli atıldı

200 yataklı hastanenin temeli atıldı

Adana'nın Kozan İlçesi’ne 18 milyon 200 bin lira yatırım yapılarak, 200 yataklı inşa edilecek olan ve 2014 yılı Mayıs ayında hizmete açılması öngörülen yeni Devlet Hastanesi’nin temeli atıldı.

Kozan İlçesi’nde Devlet Hastanesi’nde yetkililerden bilgi alan Vali Coş, hastalarla yakından ilgilenerek sohbet etti. 200 Yataklı Devlet Hastanesi’nin temel atma töreninde konuşanVali Coş, eski hastane yerleşkesindeki alanda yapılacak 22 bin 600 metrekare kapalı alana sahip yeni hastanenin, vatandaşlara otel konforunda hizmet vereceğini söyledi.

Sağlıkta yapılan yeniliklerden bahseden Vali Coş; 'Gelinen noktayı hepimiz biliyoruz. Tabi ki bu güzel gelişmelerin esas mimarı, gerekli talimatları veren ve bu imkânları sağlayan muhakkak ki Türkiye Cumhuriyeti’nin Başbakanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dır' dedi.

Vali Coş konuşmasının ardından beraberinde Adana Milletvekilleri Necdet Ünüvar, Fatoş Gürkan ve diğer protokol üyeleri ile birlikte yeni Devlet Hastanesi’nin temelini attı.

Vali Coş, daha sonra Adana Milletvekilleri Necdet Ünüvar, Fatoş Gürkan ile birlikte 300 metrekare kapalı alana sahip olan ve 250 bin liraya yaptırılan 9 polikliniğin yer aldığı Kozan Devlet Hastanesi’nin ek binasını da açarak, yetkililerden bilgi aldı.(Kaynak: Adana Valiliği sitesi)kozan_temel

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

16.5° / 10.5°