29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI BÖYLE KUTLANDI
Manşet Haber 29.10.2018 16:48:18 0

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI BÖYLE KUTLANDI

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI BÖYLE KUTLANDI

Türkiye Cumhuriyeti’nin 95. kuruluş yıl dönümü, Adana’da düzenlenen törenlerle kutlandı.
İlk olarak Vali Mahmut Demirtaş’ın, Valilik Makamında Cumhuriyetin kuruluşu dolayısıyla tebrikleri kabulüyle başlayan kutlamalara, daha sonra Uğur Mumcu Meydanı’nda düzenlenen törenle devam edildi.
Törene; Vali Mahmut Demirtaş, Adana Milletvekilleri Tamer Dağlı, Ahmet Zenbilci, Abdullah Doğru, Ayhan Barut, Müzeyyen Şevkin, Orhan Sümer, 6.Mekanize Piyade Tümen ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Hakan Atınç, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Faruk Yurdagül, Vali Yardımcıları, Kaymakamlar, Belediye Başkanları, Kamu Kurumu temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri, gaziler, öğrenciler ve vatandaşlar da katıldı.
Vali Mahmut Demirtaş, 6. Mekanize Piyade Tümen ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Hakan Atınç ile Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’ nün törene katılanları selamladığı kutlamalarda Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı okundu.
Vali Mahmut Demirtaş, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 95. yıldönümü dolayısıyla törende yaptığı konuşmada Cumhuriyet’in yıldönümünü büyük bir coşku ve kıvançla kutladıklarını belirterek, kutlamalara katılan herkesi sevgi ve saygıyla selamladığını söyledi.
Vali Demirtaş, sözlerinde bugünün, bir milletin küllerinden yeniden doğduğu, insanlık tarihinin en haksız işgallerinden birinin ortadan kaldırıldığı ve “Hakimiyet kayıtsız, şartsız milletindir” sözünün, yüreklere silinmemek üzere kazındığı gün olduğunu belirtti.
Vali Mahmut Demirtaş’ın konuşmasının ardından ilk ve ortaöğretim kurumları arasında düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri Vali Demirtaş tarafından verildi.
Vatandaşların ilgiyle izlediği geçit töreninin ardından kutlamalar son buldu.


YAZARLAR

36.3° / 23.2°