29 Ekim Yürüyüşüne Adana Valiliğinden izin çıktı
Manşet Haber 24.10.2012 13:30:06 0

29 Ekim Yürüyüşüne Adana Valiliğinden izin çıktı

29 Ekim Yürüyüşüne Adana Valiliğinden izin çıktı

Adana Valiliği’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için bazı dernek ve siyasi partilerin yaptığı başvuruya izin verdiği bildirildi.
Atatürkçü Düşünce Derneği Adana Şube Başkanı Mehmet Göl, cumhuriyetin 89'uncu yıldönümü 29 Ekim 2012'de 'Cumhuriyete Sahip Çıkıyoruz' adıyla yürüyüş ve miting gerçekleştireceklerini açıkladı.
Çukurova Gazeteciler Cemiyeti'nde(ÇGC) miting düzenleme komitesi üyeleriyle birlikte açıklamalarda bulunan ADD Adana Şube Başkanı Mehmet Göl, '29 Ekim Pazartesi günü saat 15.00'te ASKİ Kavşağı'nda toplanıp Mustafa Kemal Paşa Bulvarı üzerinden Uğur Mumcu Meydanı'na kadar yürüyücek ve orada mitingimizi gerçekleştireceğiz' dedi.

İŞTE İZİN BELGEMİZ

Yürüyüş ve mitingle ilgili aldıkları izin belgesini de basın toplantısında medya mensuplarına gösteren Göl, 'Kanla, irfanla kurduğumuz cumhuriyetimize sahip çıkmak için alanlardayız. Yurtsever halkımızı ay yıldızlı bayrağını alarak mitinge katılmaya çağırıyoruz' diye konuştu.

ADD Başkanı Göl, soru üzerine, miting ve yürüyüş için 12 Ekim'de izin başvurusu yapıldığını, talebin 20 Ekim'de kabul edildiğini belirterek, miting düzenleme komitesinde Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, İşçi Partisi ve Emekli Astsubaylar Derneği'nden yetkililerin bulunduğunu söyledi.

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

37.6° / 24.9°