3.Ceyhunkent’te kuralar çekildi
Manşet Haber 9.10.2012 15:25:26 0

3.Ceyhunkent’te kuralar çekildi

3.Ceyhunkent’te kuralar çekildi

Adana(Ulus)--Ceyhan Belediyesi tarafından Ceyhunkent Konut Yapı Kooperatifi'nce yaptırılacak olan 7 bloktan oluşan 3.Ceyhunkent Toplu Konutlarının sahipleri çekilen kura ile belirlendi.
Saray Müzikhol’de gerçekleşen kura çekiminde konuşan 3. Ceyhunkent Kooperatifi Koordinatörü Rahmi Pakel, Ceyhanlılara kendilerine gösterdiği ilgi ve güvenden dolayı teşekkür ederek, “ 2. Ceyhunkent Evlerini hak sahiplerine yaklaşık dört ay önce verdik. Şu anda hak sahipleri evlerine yerleştiler. Ceyhanlı hemşerilerimizi ev sahibi yapmanın mutluğunu yaşıyoruz. İnşallah yapılacak olan 3. Ceyhunkent konutlarını ise yaklaşık bir yılda teslim etmeyi düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

Ceyhan 2. Noterliği huzurunda yaklaşık bin müracaatın olduğu çekilişte Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, 3. Etap Ceyhunkent Toplu Konutlarının hak sahiplerine şimdiden hayırlı olmasını diledi. Sözlü, İstiklal Mahallesi Perşembe Pazarı'nın hemen yanı başına 14 bin m2'lik site alanı ve 4 bin m2'lik inşaat alanı üzerinde yapılacak olan 3+1 (133-140 m2), 2+1 (101-110 m2) ve 1+1'lik (65s m2)’lik 256 adet konutun azami 18 ay içersinde sabit fiyat garantisiyle inşa edileceğini ifade etti.

Yapılacak 3+1'lik konutların 79-98 bin, 2+1 'lik konutların 69-86 bin ve 1+1 olanların ise 47-49 bin TL'den başlayan fiyatlarla teslim edileceğini belirten Başkan Sözlü, konut fiyatlarının %25'inin peşin alınacağını geriye kalan kısmının ise banka ve müşterinin belirlediği sabit taksitler halinde ödeneceğini söyledi.

Başkan Sözlü, geleneksel Türk Mimarisi ile Modern Mimarinin sentezinden oluşan bu konutların, bölgede ve Türkiye'de örnek alınan bir proje olduğunu vurgulayarak, ' inşaat süresi azami 18 ay olan projeyi 1 yılda tamamlamak için çalışacağız. Ceyhan için hayırlı olsun. Talep olması halinde Ceyhunkent konutlarının 4. etabını da yapmayı planlıyoruz. Yeter ki Ceyhanlı hemşerilerimiz bizden talep etsin. Bize güvenenleri hiçbir zaman mahcup etmedik etmeyeceğiz.' diye konuştu.

Tara İnşaat tarafından yapılacak olan 3.Ceyhunkent Toplu Konutlarında merkezi ısıtma, doğalgaz alt yapı tesisatı, kalorifer tesisatı, klima altyapısı, ısı ve ses yalıtım sistemi, merkezi uydu ve güneş enerjisi gibi özelliklerinin yanı sıra site içersinde park ve çocuk oyun alanları, açık otopark, yürüyüş ve spor alanları, anaokulu, kreş, mescit ve toplantı salonunun da yer alacağı ifade edildi.

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

24.5° / 14.3°