3 kişi hakkında müebbet
Manşet Haber 2.01.2013 13:15:12 0

3 kişi hakkında müebbet

3 kişi hakkında müebbet

3muebbet_cinayetAdana'da dövülerek öldürüldükten sonra cesedi halıya iple sarılıp DSİ'nin drenaj kanalına atılan 30 yaşındaki kasap Bayram Kaya'nın katil zanlısı 3 kişi hakkında müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Yakapınar Mahallesi Abdioğlu Caddesi'nde 31 Mayıs 2012'de bir vatandaş drenaj kanalında kayalıkların arasına sıkışmış iple sarılı bir halı görüp jandarmaya haber verdi.
Sudan çıkartılan halının içinden elleri ve ayakları iple bağlanmış bir erkek cesedi çıktı. Emniyet Müdürlüğü Kayıplar Bürosu'na kayıp başvurusu yapan Kaya Ailesi, Adli Tıp Kurumu Morgu'nda cesedin kasaplık yapan Bayram Kaya'ya ait olduğu teşhis edildi.
Jandarma ekipleri yaptıkları araştırmada kasap Kaya'yı arkadaşları Bilal Altındağ ve Celal ve Musa Taymur kardeşlerin öldürdüğünü belirledi. Altındağ Antalya'nın tatil ilçelerinden Gazipaşa'da tatil yaparken yakalanıp tutuklanırken, Taymur kardeşlerin ise başka bir suçtan Alanya'da cezaevinde tutuklu bulunduğu saptandı.
DAVA AÇILDI
Halıdaki cesetle ilgili soruşturmayı tamamlayan Cumhuriyet Savcısı, 3 katil zanlısı hakkında Adana 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde ‘Kasten adam öldürmek' suçundan müebbet hapis cezası istemiyle dava açtı.
Savcı, iddianamesinde Bayram Kaya'nın Celal Taymur ile aralarında henüz nedeni kesin olarak belirlenemeyen bir husumetten dolayı öldürüldüğünü belirtti. Cesedin halıya sarıldığı ipi ise katil zanlılarının H.S. ve İ.K.'den ‘Arabamız arıza yaptı.' diyerek aldıkları belirtildi.
3 katil zanlısı önümüzdeki günlerde yargılanmaya başlayacak.

 

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

40.4° / 25.6°