400 sporcu derece için güreşiyor
Manşet Haber 2.03.2013 14:38:37 0

400 sporcu derece için güreşiyor

400 sporcu derece için güreşiyor

15-16 yaş Yıldızlar Serbest Güreş Gruplar Türkiye Şampiyonası müsabakaları Adana’da başladı.

Adnan Menderes Spor Salonu’nda üç gün sürecek olan Yıldızlar Serbest Türkiye Şampiyonasına 24 ilden yaklaşık 400 sporcunun katıldığı bildirildi. Adana’ya birlikte Balıkesir, Çorum ve Denizli olmak üzere Türkiye’nin dört ilinde gerçekleşecek olan Şampiyonada sporcular toplam on sıklette mücadele edecek.

guresadaCeyhan Belediye Başkanı ve Türkiye Güreş Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Sözlü törende yaptığı konuşmada, Güreş Federasyonu olarak, ata sporumuz olan güreşe önem verilmesi gerektiğini hatırlatarak, “Müsabakaya katılacak olan tüm sporcularımıza, onların yöneticilerine, antrenörlerine, hakemlerimize ve idarecilerimize böyle bir organizasyonda görev aldıkları için öncelikle teşekkür etmek istiyorum.  Burada genç sporcularımız var onlara Asrın Sporcusu olarak bilinen, eski parlamenter, Federasyon Başkanımız Hamza Yerlikaya’yı örnek alarak çalışmalarını istiyorum” dedi.

Şuanda ata sporumuz olan Güreş’in olimpiyatlardan çıkartılma girişleri olduğunu da belirten Başkan Sözlü, “ Güreş kamuoyunda büyük tepki çeken bu yanlıştan en kısa zamanda dönülecektir. Bu girişim de inşallah sonuçsuz kalacaktır ve bugünün yıldızları yarın bu olimpiyatlarda madalyalar kazanarak Türkün Bayrağı olan Ay Yıldızlı şanlı bayrağımızı göndere çektirecekler ve İstiklal Marş’ımızı okutturacaklardır. Ben bu vesile ile başta il müdürümüz olmak üzere emeği geçen herkese yeniden teşekkür ediyor, takımlarımıza başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

 

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

40.4° / 25.6°