4+4+4 sistemini halka anlatacak
HABERLER 18.08.2012 18:28:56 0

4+4+4 sistemini halka anlatacak

4+4+4 sistemini halka anlatacak

Adana(Ulus)--Cumhuriyet Halk Partisi Adana İl Kadın Kolları, Eğitim İş Adana Şubesi ile birlikte 4+4+4 eğitim sisteminin getirdiği yenilikleri ve yaratacağı sıkıntıları Adanalılara birlikte anlatacak.

CHP İl Kadın Kolları, Eğitim İş Adana Şubesi’ni ziyaret etti. İl Kadın Kolları Başkanı Av.Rukiye Çinkılıç, Elif Uzun, Nermin Çınar ve Nezihe Biçer’den oluşan CHP’liler, Eğitim İş Adana Şube Başkanı İsa Kayadan,  şube yöneticileri M. Akif Altıparmak ve Emin Erkan Şenol ile görüş alışverişinde bulundu.

Eğitim İş Sendikasının 4+4+4 eğitim sisteminin 2012-2013 eğitim-öğretim yılında özellikle eylül ayı içerisinde çok önemli sıkıntılar yaratacağını konusundaki endişelerine katıldıklarını belirten CHP’li kadınlar, velilerin ve öğrencilerin durumun farkında olmadıklarını dile getirdi.  Vatandaşların 4+4+4’ün getireceği olumsuzluklar hakkında bilgilendirilmesi konusunda fikir birliği yapan Eğitim İş ve CHP’li kadınlar norm fazlası durumuna düşen öğretmenlerin yaşadığı sıkıntıları da görüştüler.

Eğitim İş Adana Şube Başkanı İsa Kayadan, “Özellikle eylül ayı içerisinde sınıfı, öğrencisi elinden alınmış öğretmenler, öğretmeninden, arkadaşlarından ayrılmış öğrenciler, niteliği, yapısı değiştirilmiş okullar, çocuğunun çok erken yaşta okula başlamasının yarattığı sıkıntıları ve yaşananları anlamlandırmaya çalışan veliler, öğretmenine, velisine, öğrencisine yetişmeye çalışan idareciler gibi vahim bir tabloyla karşı karşıya kalınacak” dedi.

CHP Adana İl Kadın Kolları ve Eğitim İş Sendikası Adana Şubesi Yönetim Kurulu üyeleri Ramazan Bayramı sonrası bu konuda yoğun bir eylem-etkinlik programı içerisinde ortak hareket etmenin halkın yararına olacağı konusunda görüş birliğine vardılar.

 

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

28.4° / 19.2°