6. Tarım ve Sera Bahçe Fuarlarında 300 firma
Manşet Haber 15.11.2012 10:14:00 0

6. Tarım ve Sera Bahçe Fuarlarında 300 firma

6. Tarım ve Sera Bahçe Fuarlarında 300 firma

Adana(Ulus)-- 6. Tarım, Hayvancılık, Tavukçuluk ve Süt Endüstrisi Fuarı ile 6. Seracılık, Bahçecilik, Fidancılık, Tohumculuk, Çiçekçilik ve Teknoloji Fuarı, TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde açıldı.

TÜYAP Adana Fuarcılık Genel Müdürü İlhan Ersözlü, toplam 40 bin metrekare üzerinde açılan fuara 300'e yakın firmanın katıldığını söyledi.

Fuara 125 binin üzerinde katılımcı beklediklerini dile getiren TÜYAP Fuarcılık Genel Müdürü Ersözlü, 'Yurt içinde 40 civarında ilden, yurt dışından da 20 ülkeden ziyaretçilerimiz olacak. Geçtiğimiz yıla göre ziyaretçi girişinde yüzde 20'lik büyüme bekliyoruz. Adana fuarı, ülkemizin en büyük 3 fuarından biri haline gelmiştir. Amacımız, Türk tarım sektöründe bölgede yapılan satışların artmasına, çiftçilerimizin en verimli tekniklerle, uygun fiyatlarla gelişmiş teknolojilere sahip olması için bir köprü vazifesi üstlenmektir' dedi.

Vali Hüseyin Avni Coş ise, fuarın ülke sınırları dışına da katkı sağlamasını temennisinde bulunarak, 'Adanamızda düzenlenen fuarın, sadece buraya değil çevre ülkelere de katkı sağlamasını diliyorum. Fuarlar dünyada önem taşıyan etkinliklerdir. Bu fuarında gıda sektörüne yarar sağlamasını diliyorum. Ayrıca davetimize icabet eden Rusya Federasyonu Ankara Büyükelçisi Vladimir Ivanovsky'e de teşekkür ediyorum' dedi.

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

28.4° / 19.2°