7. Sanat Günleri Başlıyor
Manşet Haber 4.03.2013 15:08:07 0

7. Sanat Günleri Başlıyor

7. Sanat Günleri Başlıyor

Bu yıl 20-23 Mart tarihleri arasında düzenlenecek 7. Uluslararası Çukurova Sanat Günleri (7. UÇSG)’nin bu yılki teması “Bilimin Aydınlığında” olarak belirlendi. Genel sloganı yine “Yerelden ulusala, ulusaldan evrensele” olan UÇSG’nin  bu yıl da özel teması her zaman olduğu gibi “Barış” olarak belirlendi.

7sanat_gunleriSuriye’deki savaş nedeniyle bu yıl da Ortadoğu ülkelerine kapalı bir etkinlik biçiminde gerçekleştirilecek 7. UÇSG  Çukurova’da 4 merkezde (Adana, Antakya, Mersin, Tarsus ve Silifke) eş zamanlı olarak düzenlenecek.

7. UÇSG’de bu yılki sanatsal etkinliklerde ağırlıklı olarak kültür, emek, şiir ağırlıklı bir program hazırlandı. 20 Martta, 18.00’de Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonunda yapılacak açılış töreninde TYS Genel Başkanı Mustafa Köz’le Çukurova Sanat Girişimi adına Çetin Yiğenoğlu, Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan V. Zihni Aldırmaz birer konuşma yapacak…

Açılış töreninde KAM Müzik Sanatçıları Erdal Akpınar, Hasan Pekyen, Ali Okutan ve Bilal Birol tarafından verilecek konserden sonar Redfotoğrafçılık ve TYS tarafından ortaklaşa hazırlanan “Göz – el Emek – Yorum Fotoğrafları Sergisi” sanatseverlerin beğenisine sunulacak.Sergi 20-24 Mart 2013 tarihleri arasında açık kalacak.

YAZARLAR

36.3° / 23.2°