99 işyerinde  tahliye endişesi
Manşet Haber 7.10.2012 18:37:52 0

99 işyerinde tahliye endişesi

99 işyerinde tahliye endişesi

Adnan Menderes Bulvarı’nda faaliyet gösteren işyerleri ile ilgili Adana Valiliği bünyesinde komisyon oluşturulması ve söz konusu işyerlerinin tahliye edileceğine dair açıklamaların ardından, bölge esnafının tedirginliği sürüyor.
Esnaf ve Sanatkâr Odaları Birliği Başkanı Kazım Barışık, Seyhan Gölü Çevresi Esnafları Dayanışma Geliştirme Turizm ve Kültür Derneği Başkanı Öztürk Kolcuoğlu ve bölge esnafını ziyaret ederek sorun dinledi.
Sorunun kanunlar çerçevesinde çözülmesi gerektiğini kaydeden Barışık, bir orta yol bulunması için elinden geleni yapacağını söyledi.
Öztürk Kolcuoğlu da Barışık’tan destek isteyerek, yaşanan sorunu özetledi:
“Burada Adana’nın seçkin işletmecileri faaliyet gösteriyor. Çoğumuz daha önce Büyükşehir Belediyesi’nin vermiş olduğu ruhsatlarla çalışıyor. Jandarma ve Seyhan Kaymakamlığı’nın ruhsatlarıyla faaliyet gösteriyoruz. 127 esnafla birlikte 2 bine yakın sigortalı işçi çalışıyor. Çalışanların aileleriyle, işletmelerin alışveriş yaptığı diğer esnafın ve ailelerinin sayısı düşünüldüğünde 30 bine yakın kişi Adnan Menderes Bulvarı’ndan geçimini sağlıyor. Yetkililerimizden bizi ve bu kadar insanı mağdur etmeyecek bir çözüm bekliyoruz. Hepimiz bu işyerlerine hayatımızı verdik. Emeğimizin bir kalemde silip atılması doğru değil.”
GEREKİRSE AİHM’NE GİDİLECEK
Toplantıya katılan hukuk danışmanları ise açılacak davalarla konunun adalete intikal ettirilebileceğini, gerekirse Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne kadar gidilebileceğini söyleyerek, esnafa yol gösterdiler.

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

16.5° / 10.5°