ABB U16 KIZ BASKETBOL TAKIMI’NIN 5 OYUNCUSU MİLLİ TAKIMA DAVET EDİLDİ
SPOR 23.06.2024 13:16:00 0

ABB U16 KIZ BASKETBOL TAKIMI’NIN 5 OYUNCUSU MİLLİ TAKIMA DAVET EDİLDİ

Türkiye Şampiyonu olan Adana Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü (ABBSK) U16 (16 yaş altı) Kız Basketbol Takımı’nın 5 oyuncusu ile takımın antrenörü Murat Kaya da yardımcı çalıştırıcı olarak milli takımın idari ve teknik kadrosuna d

Türkiye Şampiyonu olan Adana Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü (ABBSK) U16 (16 yaş altı) Kız Basketbol Takımı’nın 5 oyuncusu ile takımın antrenörü Murat Kaya da yardımcı çalıştırıcı olarak milli takımın idari ve teknik kadrosuna davet edildi.

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanlığı’ndan Adana Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü’ne gelen ve Federasyon Genel Sekreteri Dr. Serhan Antalyalı imzalı yazıda; “2024 Yıldız Kızlar Avrupa Şampiyonası’na hazırlanan U16 Yıldız Kız Milli Takımımız 24-29 Haziran 2024 tarihleri arasında Kocaeli’nde kampa girerek çalışmalarına devam edecektir. Kulübünüz sporcularının aşağıdaki program dahilinde kampa katılımlarının sağlanmasını başarı dileklerimle rica ederim” ibaresi yer alıyor.

Davet yazısında Milli Takım İdari Kadrosu’na Adana Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Antrenörü Murat Kaya dahil edilirken, sporcu kadrosuna Adana Büyükşehir Belidiyesi Spor Kulübü U16 Yıldız Kız Basketbol Takımı’ndan Şevval Yalınkaya, Eylül Akdağ, Nisanur Tutar, Belinay Aybaba, Simge Erol dahil edildi.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Spor Kulübünün elde ettiği başarı ile  doğru yolda olduklarını gösterdiğini ifade ederek, “U16 Kız Basketbol Takımımız Türkiye şampiyonu oldu. U18 ve U16 Kız Basketbol Milli Takımlarına davet edilen sporcularımızla da gurur duyuyoruz. Çocuklarımızı ve gençlerimizi sporla buluşturmak, kent ve ülke sporuna katkı sağlayacak seviyede sporcular yetiştirmek için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz” dedi.


Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

40.4° / 25.6°