Acıbadem’den kan bağışı
Manşet Haber 2.11.2012 14:42:46 0

Acıbadem’den kan bağışı

Acıbadem’den kan bağışı

Acıbadem Adana Hastanesi personeli, Kızılay Haftası nedeniyle güvenli kan bağışı bilincini artırarak hasta ve hasta yakınlarının yaşadığı sorunlara çözüm getirmek ve toplumu kan bağışına teşvik etmek  amacıyla gönüllü kan bağışında bulundu.

Günümüzde tıp ve teknoloji alanındaki tüm gelişmelere rağmen kan, kan bileşenleri ve kandan elde edilen ürünlerin yerine geçebilecek bir tedavi aracı henüz bulunmuş değil. Bu yüzden kan, kaynağı insan olan ve elde edilmesi için başka alternatifi olmayan bir tedavi aracı olarak kabul ediliyor. Dünyadaki uygulamalar ve araştırmalar, en güvenli kanın, gönüllü, karşılık beklemeksizin ve düzenli olarak kan veren bağışçılardan elde edildiğini gösteriyor.

Türk Kızılayı da toplumda farkındalık yaratabilmek, potansiyel kan bağışçılarına daha kolay ulaşabilmek ve onların ihtiyaçlarına cevap verebilmek amacıyla 2005 yılında başlattığı “Güvenli Kan Temini Programı”nı başarıyla yürütüyor. Bu program kapsamında Acıbadem Adana Hastanesi çalışanları, Kızılay Haftası nedeniyle gönüllü kan bağışında bulundu.

“KIZILAY'A DESTEĞİMİZ SÜRECEK”

Acıbadem Adana Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Bülent Soyupak; kan bileşenlerinin raf ömrü kısa olduğundan, düzenli bağış konusunda toplumsal bilinci genişletmek, mevcut ve potansiyel bağışçıları düzenli aralarla kan bağışlamaya teşvik etmek gerektiğini söyledi. Prof. Dr. Soyupak, gönüllü ve sürekli kan veren bağışçıların, güvenli kan kaynağının temelini oluşturduğunu belirterek, Acıbadem Adana Hastanesi olarak hasta güvenliğini ilgilendiren her konuyu hassasiyetle desteklediklerini dile getirdi.

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

24.5° / 14.3°