ADANA ADAY ADAYLARIYLA ENGİN ÖZKOÇ GÖRÜŞECEK
Manşet Haber 16.03.2023 01:43:50 0

ADANA ADAY ADAYLARIYLA ENGİN ÖZKOÇ GÖRÜŞECEK

ADANA ADAY ADAYLARIYLA ENGİN ÖZKOÇ GÖRÜŞECEK


CHP’de 28. Dönem Milletvekili aday adayı başvuruları başladı. Başvuralar 20 Mart’ta sona erecek.

14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerle ilgili CHP Milletvekili aday adayları için 8 kişilik komisyon kurdu. Bu komisyon başvuruları değerlendirecek. Komisyon genel başkan yardımcıları ve bir grup başkanvekilinden oluştu. 20 Mart’tan sonra bir araya gelmeye başlayacak olan komisyon, çoklu toplantıların ardından hazırladıkları listeyi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na sunacak. Kılıçdaroğlu’nun da komisyon toplantılarına katılacağı ifade ediliyor.

Buna göre, Komisyonda, CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke, CHP TBMM Grup Başkanvekili Engin Özkoç, CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, CHP Genel Başkan Yardımcıları Veli Ağbaba, Onursal Adıgüzel, Oğuz Kaan Salıcı, Muharrem Erkek, Bülent Tezcan yer aldı.

CHP Meclis Grup Başkan Vekili Engin Özkoç’un Adana, Çanakkale, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Mersin, Niğde ,Samsun illerinden milletvekili aday adaylığı başvurusunda bulunanlarla görüşecek.

CHP, daha önce Adana için Genel Başkan Yardıncısı Bülent Tezcan’ı görevlendirmişti. Ancak daha sonra Adana Bülent Tezcan’dan alınarak Engin Özkoç’a verildiği açıklandı.

ENGİN ÖZKOÇ KİMDİR:

1962 Sakarya Doğumdu . İş Adamı. Kastamonu Üniversitesi'nde Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi alanında yüksek lisans yaptı. Anadolu Üniversitesi'nde işletme eğitimi aldı. Adalet Yüksekokulu mezunu.
Siyasete CHP Gençlik Kollarında başladı. Sakarya'da Belediye Başkan Yardımcılığı ve 4 dönem Belediye Meclis Üyeliği yaptı. Adapazarı Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyeliği ve Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanlığı görevlerinde bulundu. Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı.
24, 25, 26 ve 27. dönemde Sakarya Milletvekili seçildi. TBMM Millî Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu'nda yer aldı. CHP TBMM Grup Yönetiminde bulundu. Genel Başkan Başdanışmanlığı ve TBMM Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu Sözcülüğü yaptı.YAZARLAR

36.3° / 23.2°