Adana Barosunda başkanlık yarışı
Manşet Haber 20.10.2012 13:08:53 0

Adana Barosunda başkanlık yarışı

Adana Barosunda başkanlık yarışı

Adana(Ulus)--Adana Barosu’nun 27. Olağan Genel Kurulu başladı. Yarın avukatlar sandığa gidecek ve başkanlarını seçecek. Başkanlık için Avukat Mengücek Gazi Çıtırık ve Avukat Abbas Bilgili yarış içinde.
Baro tesislerinde bugün başlayan 27. Dönem Olağan Genel Kurulun açılışında konuşan Baro Başkanı Aziz Elbek genel kurulun mesleğimize, Türk yargısına faydalı olması ve başarılı geçmesi dileğinde bulundu. 4 yıl Baro başkanlığı yaptığını bu sürede destek veren tüm meslektaşlarına teşekkür eden Aziz Erbek, “Dört yıl içinde, kendimi öğrendim, tartıya koydum. Öfkelerimi dizginlemeyi, özlemlerimi azaltmayı, tepkilerimi ölçülü kılmayı, heveslerimi sorgulamayı, ötekileri biraz daha içten sevmeyi, başkalarını başkalaştırmamayı, tersine kendimi onların yerine koyarak onları anlamayı ve farklılıkların aslında zenginlik olduğunu öğrendim, öğrenmeye çalıştım.” dedi.
Adana Barosu seçimlerine yarın Adliye binasında ov verme işlemi ile devam edilecek. Avukatlar başkanlık yarışında tercihlerini 2 aday Mengücek Gazi Çıtırık ve Avukat Abbas Bilgili için oy kullanacak.

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

24.5° / 14.3°