ADANA BAROSU’NUN YENİ ÜYELERİ
HABERLER 4.05.2017 19:30:04 0

ADANA BAROSU’NUN YENİ ÜYELERİ

ADANA BAROSU’NUN YENİ ÜYELERİ

Adana Barosunda staj dönemlerini başarıyla tamamlayan genç avukatlar ruhsat heyecanı yaşadı.
Mahmut Esat Bozkurt Salonunda gerçekleştirilen törenle; Büşra Tuğçe Kaya, Ceren Yarşı, Muhammed Aşkın ve Özlem Aslı Büyüköztürk meslek yemini edip, cübbe giydikten sonra ruhsatnamelerini aldılar.
Baro Başkanı Av. Veli Küçük, insan yaşamının olduğu her alanda baronun olacağını belirterek, şöyle konuştu:
“Bugün Aladağ yangınından sonra nihayet iddianame hazırlandı. 12 kişinin öldüğü, 24 kişinin yaralandığı yurt yangınıyla ilgili olarak tutuklu 7 kişi hakkında 'Taksirle ölüme ve yaralanmaya neden olma' suçlarından 2 yıldan 15 yıla kadar hapis istenen dava açıldı.
Kozan Ağır Ceza Mahkemesinin 2017/102 Esasına kaydedilen davanın ilk duruşması 30 Mayıs 2017 tarihinde görülecektir. 29 Kasım 2017 tarihinde yaşanan yangın faciasının ardından biz Toplumsal Olaylara Müdahale ve Davaları Takip Kurulu TOMAK’ı oluşturduk ve dosyanın her aşamasında yer aldık. İddianame hazırlanmadan önce 4 sanığın tahliye edilmelerine de tepki gösterdik ve itirazımız üzerine sanıkların yeniden tutuklanmalarına karar verildi.
Bu olayda da sorumluluk sahibi olanların en ağır şekilde ceza almaları için dava sürecinin takipçisi olacağız. Adana Barosu olarak bizler, nerde bir haksızlık, hukuk dışı muamele görsek orda olabilmek için yoğun çaba sarf etmekteyiz. 102 yurttaşımızın yaşamını kaybettiği, 500'ün üzerinde yaralının olduğu Ankara Tren Garı patlaması dosyasının üçüncü duruşmasına da katıldık ve davayı takip ettik. Biz, hukukun ve insan yaşamının olduğu her alanda olacağız”

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

16.5° / 10.5°