ADANA CHP’DE  İSTİFALAR  PEŞ PEŞE GELDİ
Manşet Haber 13.10.2018 01:25:58 0

ADANA CHP’DE İSTİFALAR PEŞ PEŞE GELDİ

ADANA CHP’DE İSTİFALAR PEŞ PEŞE GELDİ

Cumhuriyet Halk Partisi’nde il, ilçe ve diğer kurullarda görev alan il, ilçe ve disiplin kurullarında görev alan yöneticiler için tanınan süre sona erdi.
Adana’da 30 kişilik CHP İl yönetiminde 10 başkan yardımcısı belediye meclis üyeliklerine aday olabilmek için görevlerinden istifa etti. CHP’de Çukurova, Seyhan, Yüreğir,Sarıçam, Ceyhan, İmamoğlu, Saimbeyli ve Pozantı İlçe Başkanları ile İl Disiplin kurulundan da 4 isim görevlerinden istifa etti.
CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut da 24 Haziran seçimlerinde milletvekili olabilmek için istifa ettiği Adana CHP il örgütünde 11 kişi görev değişi,mi yaptı. CHP İl yönetiminde 10 kişinin istifasıyla boşalan göreve önümüzdeki hafta yedek isimlerin göreve çağrılması bekleniyor.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun milletvekili, belediye başkanı ve belediye meclislerine talip olacakların il ve ilçe yönetimlerinde görev almasın şeklindeki tüm uyarılarına rağmen bu kurala uygulamamsı dikkat çekti. CHP liderinin çağrısını ilk delen Adana İl Başkanı Ayhan Barut oldu. Barut, CHP liderinin çağrı ile Milletvekili aday yapıldığı ifade edilmişti.
İl ve ilçe başkanları istifa eden CHP Adana Örgütünün 31 Mart 2019 seçimlerine nasıl bir hazırlık yapacağı da merak konusu oldu. CHP’de asıl tartışma önümüzdeki günlerde Büyükşehir, İlçe Belediye Başkan adaylarının belirlenmesinde yaşanacağı ifade ediliyor. CHP kulislerinde CHP İl Yöneticileri, ilçe Başkanları, ilçe yöneticileri, il disiplin kurulu üyelerinin istifalarının ardında ilçe belediye başkanları, milletvekillerinin olduğu dile getiriliyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve ekibinin il ve ilçedeki istifalara karşı nasıl bir tavır isleyeceği de merak ediliyor. CHP Adana İl yönetiminde kim neden istifa etti. İstifa eden il yöneticileri kimler? Bu il yöneticileri kimlerin desteği ile yönetimde yer aldı, kimlerden aldığı ışıkla görevlerinden istifa etti? Adana CHP il örgütünde, ilçe belediyelerinde neler yaşanıyor. CHP Adana örgütü kulislerinde neler konuşuluyor.
Tüm ayrıntılar www.adanaulus.com’da...

YAZARLAR

40.9° / 23.3°