Adana EMİTT Fuarında
Manşet Haber 25.01.2013 11:39:52 0

Adana EMİTT Fuarında

Adana EMİTT Fuarında

emitt_adanaTürkiye’nin, Doğu Akdeniz ve Avrasya’nın en büyük ve en önemli fuarına Adana ve Mersin ortak stantla katılıyor. TÜYAP Büyükçekmece Fuar Alanında 27 Ocak tarihine kadar açık kalacak 17. EMİTT Fuarında bu yıl Arjantin konuk ülke olarak katılıyor.

Türkiye’nin, Doğu Akdeniz ve Avrasya’nın en büyük ve en önemli fuarı EMİTT’e bu yıl da Adana katılıyor. Vali Yardımcısı Halis Arslan, Adana’nın tanıtımına büyük önem verdiklerini, tarihi ve turistik yönü dışında özellikle sağlık turizminde de önemli bir merkez olacağını söyledi.

Çukurova Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (ÇUKTOB) Başkanı Tayyar Zaimoğlu, bugün açılan fuarın 27 Ocak 2013 tarihine kadar açık tutulacağını kaydetti. EMİTT Fuarında Adana ve Mersin olarak yan yana, arada koridor bulanan stantla katıldıklarını ifade eden Tayyar Zaimoğlu, kendilerine bu konuda destek olan Adana ve Mersin Valilerine Adana ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlarına teşekkür etti. Zaimoğlu, bu yılki fuarda “Sağlık turizmi” ve “Nisanda Adana’da Portakal Karnavalını” ön plana çıkardıklarını da belirten ÇUKTOB Başkanı Tayyar Zaimoğlu, “Standımızda tarihi, turistik tesislerimizi tanıtmaya devam ediyoruz. Adana artık sağlık turizminde de ön plana çıkacak. Adana’da Portakal Çiçeği karnavalı da yapılacak. Çalıştayımızda ön plana çıkan Adana’nın yiyecek ve eğlence turizmini de ön plana çıkarmaya çalışacağız” şeklinde konuştu.

BeylikdüzüTÜYAP’taki fuara Adana’dan Vali yardımcısı Halis Arslan, İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Nuh Yıldız, TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyesi Nesrin Göçhan, ÇUKTOB Başkanı Tayyar Zaimoğlu, otelciler, turizm sektörü temsilcileri katıldı.

Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMİTT Fuarına Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay da katıldı. Her yıl artan katılımcı sayısı ile bölgesinin hatta Avrupa’nın kendi alanındaki en önemli etkinliklerinden birine daha ev sahipliği yapmanın haklı gururunu yaşadığını belirten Bakan Günay şöyle dedi:

“2012 yılında bir önceki yıla göre toplam ziyaretçi sayısında yüzde 12 artışla; ülkemizden 150 şehir ve turizm beldesinin yanı sıra, 62 ülkeden 4500 uluslararası katılımcıyı İstanbul’da bir araya getiren EMİTT Fuarı; turizmciler için çok önemli bir buluşma noktasıdır. 1997 yılından bu yana turizmde adından sıkça söz ettiren EMITT Fuarı’nın yıllar içerisinde Türk turizmi ile paralel bir gelişme göstererek 2012 yılında 128 bin ziyaretçiyle dünyanın en büyük 5. büyük turizm fuarı konumuna gelmiş olması oldukça sevindirici ve sektörümüzün geleceği açısından da umut verici olmuştur.

Her yıl farklı bir ülkeyi konuk eden EMİTT Fuarı’nda; bu yıl Arjantin’in konuk ülke olarak yer alacak olması da gerek dünya turizm trendleri, gerekse bu trendleri önemle dikkate alarak şekillendirdiğimiz tanıtım strateji ve politikalarımızla büyük bir uyum içerisindedir.”

 

 

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

24.5° / 14.3°