Adana Medyasında Bugün-5 Mart 2013
Manşet Haber 5.03.2013 10:16:55 0

Adana Medyasında Bugün-5 Mart 2013

Adana Medyasında Bugün-5 Mart 2013

Adana’da 5 Mart 2013 tarihinde yayınlanan yerel gazetelerde manşete çıkan haberlerin başlıkları şöyle:

YENİ ADANA: 2 B’ye para gözüyle bakan AKP iktidarı sınıfta kaldı.MHP’li Yılmaz, “Hükümetin bu olaya sosyal olarak bakmayan sadece gelir getirmek amacıyla bakan Başbakan veya bakanından gelen talimat üzerine komisyondan yüzde 50 olarak geçen teklif burada yine AKP Milletvekilleri tarafından yüzde 70 olarak ifade edildi ve onların oylarıyla yasalaştı” dedi

adana_medyaÇUKUROVA PRESS. Bakan ve Protestocu yüz yüze. Bakan Suat Kılıç polisin yaka paça gözaltına aldığı öğrenciyi karakoldan çıkartıp yanına getirtti. Kılıç bir saat sohbet ettiği Emre’nin yurttan atılmasını da engelledi.

EKSPRES: Muhtarın okul isyanı Güney Seyhan’da 10 mahalle muhtarının okul isyanı. Barbaros, Yenibey, Şehit Duran, Bey, Hürriyet, Dumlupınar, Mirzaçelebi, Dağlıoğlu, Gülbahçesi ve Akkapı mahalleleri sakinleri bölgeye hitap edecek yeni eğitim kurumları yapılmasını istiyor

ADANA HABER: Zihni ve Ferhat’tan Sözlü’ye sansür. Ceyhan Belediye Başkanı Adana’daki 20 otobüse reklam verdi, otobüsler seferden edildi.

GÜNAYDIN: Bina değil beton tabut dikiyoruz. Jeoloji mühendisleri Odası Başkanı Melih Baki, milletvekillerinin bugüne kadar depreme dayanıklı yapı tasarımlarını uygulamayan belediyelerle ilgili bir soru önergesi vermediğine dikkat çekerek uyardı.

İLKHABER: Kadınlar mikro krediyle üretken. Türkiye’de evde oturan kadınların istihdama katılmasını ve üretim yapmasını sağlamak amacıyla 2003 yılında faaliyete başlayan mikro kredi uygulaması sayesinde 61 bin 178 kadına 190 milyon 894 bin 156 lira kredi verilerek hayatlarının değiştiği öğrenildi.

GÜNEY HABER:  Basın edindiği bilgiyi paylaşmadığı takdirde görevini yapmamış olur. CHP Adana Milletvekili Faruk Loğoğlu, Başbakan Erdoğan’ın İmralı tutanaklarının yayınlanması ile ilgili medyaya yönelik eleştirilerini “Basın bu kadar hassas bir konuda eline geçen bir bilgiyi paylaşmadığı takdirde görevini yapmamış olur”dedi.

KENT: Gazeteler kimsenin alt birimi değildir.Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Milliyet Gazetesi’nde yayınlanan “İmralı tutanakları”nın ardından “Böyle gazetecilik yere batsın” sözlerini eleştirdi.

ÇUKUROVA MERHABA: Okula gidemeyen Kızlar Çocuk Gelin Oluyor. Güney Seyhan’da 10 mahalle muhtarının okul isyanı. 10 mahalle sakini bölgeye hitap edecek yeni eğitim kurumları yapılmasını istiyor.

HÜRRİYET ÇUKUROVA GAP: Müslüm Baba Üzdü. Arabesk müziğin unutulmaz sesi Müslüm Gürses’in vefatı, şöhreti yakaladığı Adana’da büyük üzüntüye neden oldu.

 

 

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

40.4° / 25.6°