ADANA ŞEHİTLERİNİ SON YOLCULUĞUNA UĞURLADI
Manşet Haber 19.01.2023 14:47:10 0

ADANA ŞEHİTLERİNİ SON YOLCULUĞUNA UĞURLADI

ADANA ŞEHİTLERİNİ SON YOLCULUĞUNA UĞURLADI


Gaziantep Geri Gönderme Merkezinden Kırklareli Geri Gönderme Merkezine düzensiz göçmen sevki yapmak üzere görevlendirilen ancak Tarsus-Pozantı yolu mevkiinde içinde bulundukları aracın demir profil yüklü bir tıra arkadan çarpmasıyla meydana gelen kazada şehit olan J. Uzm. Çvş. Eren Öztürk ile J. Uzm. Çvş. Yasin Eroğlu düzenlenen cenaze törenleriyle memleketleri Adana’da son yolculuklarına uğurlandı.

Şehitler için düzenlenen cenaze törenlerine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Vali Dr. Süleyman Elban, Gaziantep Valisi Davut Gül, Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Adana Milletvekili Jülide Sarıeroğlu, Adana Milletvekilleri Ahmet Zenbilci, Abdullah Doğru, askeri ve mülki erkan, şehitlerimizin aileleri, yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Sabah saatlerinde Sarıçam ilçesinde bulunan Buruk Mezarlığı’nda gerçekleştirilen törenle J. Uzm. Çvş. Eren Öztürk’ün vatan topraklarımıza defnedilmesinin ardından, J. Uzm. Çvş. Yasin Eroğlu’nun naaşı öğle namazına müteakip Çukurova ilçesindeki Kabasakal Mezarlığı’na defnedildi.Bakan Soylu, şehitlerimizin cenaze törenlerinin ardından Adana’dan ayrıldı.YAZARLAR

19.5° / 8.9°