Adana, SODES’i en iyi uygulayan il seçildi
Manşet Haber 20.11.2012 22:28:31 0

Adana, SODES’i en iyi uygulayan il seçildi

Adana, SODES’i en iyi uygulayan il seçildi

Adana(Ulus)--Kalkınma Bakanlığı Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında mali destek alan 44 proje için imza ve tanıtım töreni düzenlendi.

Valilikte düzenlenen törende konuşan Vali Hüseyin Avni Coş, Adana’nın 2011 yılında Adana’nın programı en iyi uygulayan iller arasında birinci olduğunu belirtti.

Programın, birlikte yaşam kültürünü geliştirmeye yönelik sosyal projelerin başlatılıp sonuçlandırılmasını amaçladığını söyleyen Vali Coş, “Toplumsal birliğimiz çeşitli baskılar altında. Sosyal devletin gereği olarak ilimizdeki tüm vatandaşlarımızın karşı karşıya kaldığı sorunların aşılabilmesi için hazırlanan projeler var. Bu dönem 44 proje hazırlandı. 44 proje ile 117 bin vatandaşımıza ulaşılması planlanıyor. Değişik yaş ve kesimlere hitap eden birbirinden değişik projeler. Amacımız hep beraber insanımızı çeşitli konularda bilgilendirmek, birlik ve beraberliğimizi güçlendirmek. Bu projelerin toplumun gelişmesine hizmet edeceğine inanıyorum” dedi.

Adana ilinin SODES projelerinin uygulanmasında Türkiye birincisi olduğunu belirten Vali Coş, yeni projelerin uygulanmasında da aynı başarıların elde edilmesi dileğinde bulundu.

Vali Coş’un konuşmasının ardından projeler tanıtıldı ve Vali Coş ile ilgili kurum temsilcileri proje desteklerini imza altına aldı.

Destek kapsamına alınan 44 projeden biri olan ve Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan “Büyükşehir Belediyesi SODES Gençlik Merkezi” projesi ise Vali Coş ve Zihni Aldırmaz tarafından imza altına alındı.

Öte yandan, son iki yılda Büyükşehir Belediyesi 4 projesi ile Çukurova Kalkınma Ajansı’ndan 2 projesi ile de SODES’ten destek almayı başardı.

Ayrıca yine Büyükşehir Belediyesi uygulamaya konulan 1 projede uygulama ortağı, 2 projede de iştirakçi olarak yer alıyor.

2012 yılında Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi projesine SODES desteği almayı başaran Büyükşehir Belediyesi’nin daha öncede “Gelecek İçin Spor” adlı projesine SODES destek sağlamıştı.

“Engelliler için Engelsiz Yaşam Alanı”, “Feke Atık su Arıtma Tesisi”, “Adana’nın Renkleri” ve “Dört Mevsim Yüzüyorum” adlı Büyükşehir Belediyesi projeri Çukurova Kalkınma Ajansından mali destek aldı.

Büyükşehir Belediyesi’nin ÇTK ve SODES’ten projeleri için aldığı desteğin miktarı ise toplamda 2 milyon 411 bin 397 TL’yi buldu.

Bunun yanında Seyhan İsmet İnönü Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nin “İnşaat Sektöründe Mesleki Uyuma Geçişte Adana Örneği” adlı projesine proje ortağı olan Büyükşehir Belediyesi, Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesi’nin “Emniyetli Eğitim” ve Adana Tarım İl Müdürlüğü’nün, “Adana Yerel Karpuz Yetiştiriciliğinin Tanıtımı” projelerinde de iştirakçi olarak yer aldı.

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

28.4° / 19.2°