Adana züğürt ağa kenti oldu!
Manşet Haber 29.09.2012 12:00:09 0

Adana züğürt ağa kenti oldu!

Adana züğürt ağa kenti oldu!

Adana(Ulus)-- Adana Diş Hekimleri Odası tarafından düzenlenen ‘Çukurova Diş Hekimliği Günleri’ 5-6-7 Ekim tarihinde yapılacak
Oda Başkanı Hasan Yaman yönetim kurulu üyeleri ile düzenlediği basın toplantısında, terörün her türlüsünü lanetlediklerini belirterek, “Analar daha ne kadar ağlayacak, kaç çocuk daha yetim kalacak buna dur demenin zamanı gelmedi mi? Teröre, teröristte karşı hükümet gerekeni yapmak zorundadır. Artık yeter!” dedi.

‘Çukurova Diş Hekimliği Günleri’ni Adana Hilton otelinde düzenleyeceklerini ve 3 gün süreceğini belirten Yaman, Türk Diş Hekimleri Birliği Genel Başkanı Prof. Dr. Taner Yücel’in yanı sıra Adana, Mersin, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Şanlıurfa, Osmaniye’deki meslektaşlarının da katılacağını söyledi. Yaman, “ Adana’da ilk kez düzenleyeceğimiz Kongremizde gündüzleri bilimsel etkinlikler olacak, gerek yurt içinden gerek yurtdışından konuşmacılar katılarak meslektaşlarımıza çok değerli bilgilerini aktaracaklardır. Ayrıca Türkiye ve uluslararası ölçekli firmaların katılımı ile mesleğimizde yeni kullanılmaya başlayan, gelişen teknolojik cihazları meslektaşlarımız tanıma imkânına sahip olacaktır.” şeklinde konuştu.

Diş Hekimleri Odası Başkanı Hasan Yaman, Adana’nın çok büyük problemlerinin bulunduğunu ifade ederek, kent ile ilgili düşüncelerini de şöyle dile getirdi:
“Geçmişin pamuk ağalarının şehri Adana, züğürt ağalar şehri olmuştur.
Göçle gelen insanlarımıza büyükşehirde ve bir arada yaşama kültürünü öğretemeyen atanmış ve seçilmişler bu günlerin en büyük suçlusudurlar.
Bu gün Adana; kimin ne yaptığı belli olmayan, Ankara’nın sırtını çevirdiği, garip bir yerleşim yeridir. Artık burada olanlar yaşayanlar tarafından da kanıksanmıştır.
Yerel seçimler sırasında gördüğü herkesten adeta yalvararak oy isteyenlerin yaptığı icraatlar, bu şehirde yaşayanları derinden rahatsız etmektedir. Evsel katı atık bedeli denilen bir kararı belediye meclisinden geçiren, buna kabul oyu veren belediye meclis üyeleri ve belediye başkanları bu makamları hak etmemektedir.

BELEDİYECİLİK PARKMETRECİLİK DEĞİL
Yine belediyeciliği parkmetrecilik olarak gören zihniyetin bu memlekete vereceği hiçbir şey yoktur.
2014 yılında Adana’da Uluslar arası Diş Hekimliği Kongresi düzenlemek istiyoruz. Eğer gerçekleşirse 2000’e yakın Dişhekimi Adana’ya gelecektir. Adana’da bu kadar insanı barındıracak bir kongre merkezinin dahi olmayışı geri kalmışlığımızın en çarpıcı örneklerinden biridir. Adana’yı ve Adanalıyı geleceğe taşıyacak olan çözümleri bulmak yerel yöneticilerin görevidir.”


Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

16.5° / 10.5°