Adana’da 3. Damızlık inek yarışması
Manşet Haber 22.11.2012 00:46:39 0

Adana’da 3. Damızlık inek yarışması

Adana’da 3. Damızlık inek yarışması

Adana(Ulus)--Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği işbirliği ile Adana’da 3. Damızlık İnek Yarışması düzenlendi.

TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen törende yapılan konuşmalardan sonra buzağı, gebe düve ile ilk ve üçüncü doğumunu yapan inekler kategorilerinde yarışma yapıldı.

Yarışma sonunda buzağı kategorisinde Sarıçam ilçesi Aflak Köyü’ndenAbdullah Sarı’ya ait buzağı 1. olurken, Yumurtalık ilçesi Yeniköy’den Mehmet Kahya'ya ait buzağı ikinci, Ceyhan ilçesi Hamitbey Bucağı’ndan Nevzat Dizidar’aait buzağı üçüncü oldu.

2. kategori olan gebe düvelerde ise Sarıçam ilçesi Kızılkaş Köyü’ndenNecat Burgu’ya ait düve birinci, Kozan ilçesi Aslanlı Köyü’nden Vahide Mercan’a ait düve ikinci, Ceyhan ilçesi Hamdilli Köyü’nden İsmet Teker’e ait düve üçüncü, 3. kategori olan ilk ve üçüncü doğumunu yapmış ineklerde ise Sarıçam ilçesi Kaşobası Köyünden Fatih Enez’e ait inek birinci, Yüreğir ilçesi Çelemli Köyü’nden Fatih Eran’a ait inek ikinci, yine Yüreğir ilçesi Çelemli Köyü’ndenAhmet Ercan’a ait inek de üçüncü oldu.

Dereceye giren yarışmacılara altın, yem, baskül ve madalya gibi çeşitli hediyeler verildi.

YAZARLAR

19.5° / 8.9°